Gündem Haberleri

  Öcalan dosyasını inceliyor

  Hürriyet Haber
  29.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara 2 No'lu DGM tarafından ölüm cezasına çarptırılan terörist Abdullah Öcalan'ın dün Yargıtay'a gönderilen dosyası, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş tarafından incelenmeye başlandı. Başsavcı Savaş, dün kendisine saat 15.00'te ulaşan dosyayı hemen incelemeye aldığını bildirdi.

  Dosyanın son derece iyi düzenlendiğini belirten Savaş, ‘‘Her klasörün hangi bilgi ve belgeyi içerdiği ayrıntılı olarak gösterilmiş ve içeriğindeki dokümanlar numaralandırılmış. Bu nedenle incelemem gereken bilgi ve belgeleri kolaylıkla bulabiliyorum. Bu da incelemeyi kolaylaştırıyor’’ dedi.

  SADACE İKİ SAAT UYUDUM

  Dosyayı dün gece boyunca incelemeyi sürdürdüğünü ve bu nedenle sadece 2 saat uyuyabildiğini kaydeden Savaş, ‘‘Dosyayı bizzat kendim inceliyorum. Tebliğnameyi hazırlamam bir hafta 10 günü bulmaz. Tahmin edilenden daha kısa sürede tebliğnameyi ilgili ceza dairesine gönderirim’’ diye konuştu.

  89 klasörden oluşan dava dosyası, 13 çuval içinde dün Ankara DGM'ye ait iki otomobile yüklenerek Yargıtay'a gönderilmişti.

  Terör örgütü elebaşının Yargıtay'da duruşmalı olarak ele alınacak temyiz isteminin adli tatilde sonuçlandırılması beklenmiyor.

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, bütün bu incelemelerin sonucunda tebliğnamesinde, terör örgütünün elebaşına verilen cezanın onanması ya da bozulması yönünde görüş bildirecek.  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı