Gündem Haberleri

  Obamalar'ın kızlarının okulunda skandal

  Nafiz ALBAYRAK/NEW YORK, (DHA)
  13.05.2011 - 12:35 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Barack Obama ile eşi Michelle Obama’nın kızları Sasha ve Malia’nın, başkent Washington DC’de öğrencisi oldukları Sidwell Friends Okulu’nda yaşanan skandal, Amerikan kamuoyunun gündemini sarstı.

  ABD'li bir veli, aynı okulun anaokulu bölümünde okuyan 5 yaşındaki kızının okul psikoloğu olan James Huntington’ın, eşi ile ilişki yaşamasına göz yumduğu gerekçesiyle, okul aleyhine 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

  Arthur Newsmyer adındaki veli, 2009-2010 eğitim döneminde, aralarında o zaman 6. sınıf öğrencisi olan Malia Obama’nın da bulunduğu öğrencilere cinsel konularda eğitim veren, kendi kızına da psikolojik danışmanlık sağlayan psikolog James Huntington’ın eşiyle yaşadığı ilişkinin okul yönetimi tarafından bilinmesine karşın, bu konuda okul yönetiminin hiçbir girişimde bulunmamasının hem kızında hem de kendisinde ’onulmaz duygusal strese yol açtığı’ gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

  Okul yönetiminin, kızına psikolojik danışmanlık veren okul psikologu ile karısı Tara Newmyer’in yaşadığı kaçamak ilişkiyi bilmesine karşın, hiç bir önlem almadığını, kızının gözleri önünde gerçeklesen buluşmalar dolayısı ile hem küçük kızının hem de kendi psikolojisinin bozulduğunu savundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı