Gündem Haberleri

  Obama'dan 'Kurt Adamlara' savaş nişanı

  Tolga TANIŞ / KENTUCKY
  07.05.2011 - 14:48 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Barack Obama ve Başkan Yardımcısı Joe Biden, dün Kentucky'deki Fort Campbell askeri üssünde El Kaide lideri Usame Bin ladin'i öldüren Navy Seal komandolarıyla buluştu.

  "EVE HOŞ GELDİNİZ SPARTALILAR" / FOTO GALERİ

  Obama buluşmada askerlere teşekkür etti ve onları ABD ordusunda üstün hizmet gösterenlere verilen "Başkanlık Birlik Savaş Nişanı" ile ödüllendirdi.

  Güvenlik gerekçesiyle toplantıya kaç komandonun katıldığı, bunların kimler olduğu ve neler konuşulduğu konusunda hiçbir açıklama yapılmadı.

  Yapılan tek açıklamada, Obama'nın, bir saatten fazla süren görüşmede, operasyonla ilgili detayları birinci ağızdan aldığı oldu.

  Obama daha sonra üsteki bir hangarda 2 bin 200 askere hitaben bir konuşma yaptı.

  "Eve hoş geldiniz Spartalılar", "Kurt adamlar", "Hoş geldiniz kartalın testisleri" gibi flamaların asılı olduğu hangardaki konuşmasında oldukça neşeli olduğu gözlenen Obama, Bin Ladin operasyonunun tarihi bir başarı olduğunu ama bunun El Kaide ile yürütülen savaşın bittiği anlamına gelmediğini söyledi.

  Obama Seal komandoları ile buluşma için Fort Campbell'ı, Bin Ladin operasyonunda kullanılan helikopterlerin üssü olduğu için seçti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı