Gündem Haberleri

  O zaman Antalya'da silah çeken Ömer Ulusoy bu kez sakinleştirdi

  DHA
  09.09.2015 - 12:32 | Son Güncelleme:

  Antalya'daki olaylarda HDP binasına bayrak asmak isteyen grupta bulunan, Akdeniz Üniversitesi’nde çıkan olaylarda karşıt görüşlü öğrencilere tabancayla ateş etmesiyle gündeme gelen Ömer Ulusoy bu kez topluluğu sakinleştirirken görüntülendi.

  Antalya’da HDP il başkanlığı binası önünde toplanan grubun binaya bayrak asma yönündeki ısrarı üzerine polis tarafından 2 kişiye izin verildi. Bu iki kişi polis eşliğinde HDP il başkanlığının olduğu binaya çıktı. Binanın çatı katına Türk bayrağı asılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Yaklaşık bin kişilik grup, bayrak asılmasının ardından da uzun süre HDP binası önünde bekledi.

  ÖMER ULUSOY BU KEZ SAKİNLEŞTİRDİ

  Bu grubun içerisinde Akdeniz Üniversitesi’nde çıkan olaylarda karşıt görüşlü öğrencilere tabancayla ateş eden, alnında Zülfikar dövmesi bulunan Ömer Ulusoy da yer aldı. Ulusoy, HDP binasına bayrak asmak isteyen grubu sakinleştirirken görüntülendi.  Diğer yandan polisin gruba yaptığı müdahaleden, olaylarına karışmayan vatandaşlar da etkilendi. Motosikletine bindirdiği köpeğiyle İsmet Paşa Caddesi’nden geçen Hakan Can, sıkılan biber gazından etkilendi. Tramvay yolunda baygınlık geçiren Hakan Can’a ilk müdahale bir polis memuru tarafından yapıldı. Çevredeki esnaf, yerde yatan genci kendi gelmesi için getirdiği vantilatörle serinletmeye çalıştı. Ayran içirilip yüzü yıkanan Hakan Can’ın başında bekleyen köpeği ise bir an olsun ayrılmadı. Ambulans geldiğinde de Hakan Can’ın yanına gitmek isteyen köpek, sağlık görevlileri tarafından uzaklaştırıldı. Hakan Can, ambulanstaki tedavisinin ardından köpeğini de alarak evine gitti. HDP önündeki grup, saat 01.00’de dağılırken polis, olası bir saldırıya karşı bina önünde önlem almaya devam ediyor.

  Etiketler: Protesto , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı