Gündem Haberleri

  O yazı resmi tavır olsun

  Hürriyet Haber
  24.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Deniz Baykal, Genel Yayın Yönetmenimiz Ertuğrul Özkök’ün "Artık Barzani’ye son defa şu mesaj verilmeli: Ya komşumuz olacaksın, ya hedefimiz" temalı yazısına atıfta bulunarak "Bu, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi değerlendirmesi olsun" dedi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün önceki gün kaleme aldığı "Artık Barzani’ye son defa şu mesaj verilmeli: Ya komşumuz olacaksın, ya hedefimiz" temalı yazısına atıfla, "Bu değerlendirme sadece sevgili gazeteci arkadaşımızın ya da benim değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi değerlendirmesi olsun" dedi.

  CHP Grubu’nun dünkü toplantısında konuşan Baykal, "Hükümetin elindeki tezkere sayısı son kabul edilenle birlikte 3 oldu. Eğer, hükümet bu tezkerenin de gereğini yapmazsa, artık tezkere koleksiyoncusu bir hükümet haline dönüşmüş demektir" değerlendirmesini yaptı. Baykal, şunları söyledi: Bir an önce Türkiye ile şaka yapılamayacağını, oyun oynanamayacağını göstermek lazımdır. Biz sınır ötesi operasyonu düşünüyoruz, onlar sınır ötesinden gelip askerlerimizi şehit ediyorlar; 8 askerimizi alıp götürüyorlar. Sorunu çözmek için siyasi irade kullanılmayacak ise ordumuz ne için vardır?

  KÜRTLER ÖZ HALKIMIZ

  Kürtleri seviyoruz, terörü ve teröristi sevmiyoruz. Kürtler de tüm vatandaşlarımız gibi Türkiye’nin öz halkıdır, kurucu unsurudur, eşit haklara sahiptir. Bizim yaptığımız Kürt vatandaşlarımızla terörü ayırmaktır. Hiçbir vatandaşımız etnik kökenleri nedeniyle bir başka vatandaşımıza karşı husumet içine girmemelidir. Bu oyuna gelinmemelidir..

  Grupta konuştu

  Deniz Baykal, dün CHP TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada AKP hükümetinin terörle mücadele politikasını eleştirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı