GeriGündem O soruşturmaya gizlilik kararı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O soruşturmaya gizlilik kararı

O soruşturmaya gizlilik kararı

İstanbul Gazi Mahallesi’nde polisin “Dur” ihtarına uymaması nedeniyle açtığı ateş sonucu iki gencin ölmesi ve üçünün de yaralanmasına ilişkin soruşturmada gizlilik kararı alındı.

Gaziosmanpaşa 1. Sulh Ceza Hakimliği, “soruşturmanın amacını tehlikeye düşüreceği” gerekçesiyle avukatların dosya içeriğini incelemeleri ve belgelerden örnek almaları kısıtlandı.  

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, 20 Nisan’da Gaziosmanpaşa 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurup “müdafi ya da taraflarca dosya içeriğinden bilgi ve belge alınmasının soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebileceği” gerekçesiyle kısıtlama kararı verilmesini istedi.

Hakimlik de aynı gün verdiği kararda, “soruşturmanın mahiyeti ve soruşturmaya konu olan suçun niteliğine göre müdafilerin dosya içeriğini incelemeleri ve belgelerden örnek almalarını” kısıtladı. 

İstanbul Gaziosmanpa’da, Gazi Kent Ormanı’ndan 14 Nisan’da alkol alan beş genç, saat 22’de dönerken polis tarafından durduruldu. İddialara göre, “Dur” ihtarına uymayarak kaçan beş gencin arkasından ateş edildi. İki genç can verirken üçü yaralandı. Polisin olay tutanağında, ön koltukta oturmakta olan gencin kucağında uzun namlulu silah olduğu ve polise ateş edildiği ileri sürüldü. Ancak gençler kucaklarında silah değil, bağlama olduğunu savundu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle