Gündem Haberleri

  'O şerefsizlere ben gideceğim'

  Mücahit YOLCU- İskender ZENGİN/DHA
  25.04.2016 - 00:08 | Son Güncelleme:

  Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı 27 yaşındaki Ethem Hacımahmutoğlu dün memleketi Kahramanmaraş'ta gözyaşları arasında toprağa verilirken anne Rahime Hacımahmutoğlu, “Oğlumun kıyafetlerini getirin bana, o şerefsizlere ben gideceğim” diye feryat etti. Törene şehidin silah arkadaşları da yaralı halde katıldı.

  KAHRAMANMARAŞ’ın Andırın ilçesindeki cenaze törenine şehidin Trabzon’da yaşayan babası Ali Murat, annesi Rahime, kız kardeşleri Müge Çelik ve Merve Yağız, yakınları, Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri İmran Kılınç ve Celalettin Güvenç, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, Garnizon Komutanı Albay Uzay Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Kuşbaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

  BÖLÜK KOMUTANI DA GELDİ
  Nusaybin’de aynı çatışmada yaralanan bölük komutanı ile silah arkadaşları da şehidi uğurlama törenindeydi. Şehidin yaralı bazı silah arkadaşları bastonlu oldukları halde görevlilerin sandalye talebini reddederek ayakta durdu.

  ASKER PARKASI İSTEYİP GİYDİ
  Tabuta sarılarak şehidin fotoğrafını öpen baba Ali Murat Hacımahmutoğlu, anne Rahime ile kız kardeşleri Merve Yağız ve Müge Çelik ise güçlükle ayakta durdu. Türk bayrağına sarılı tabutu başında ağıtlar yakan Rahime Hacımahmutoğlu, isteği üzerine getirilen asker parkasını giydi. Anne, şehit verdiği tek oğlunun tabutunun başında ağlarken teröristlerin karşısına çıkma isteğini defalarca haykırdı. Anne Rahime Hacımahmutoğlu, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutu başında “Canım, kuzum benim, güzel oğlum annen geldi. Oğlumun kıyafetlerini getirin bana, o şerefsizlere ben gideceğim. O şerefsizlere ben gideceğim, bana oğlumun kıyafetlerini verin. Çocuğumun kıyafetini verin ben gideceğim” dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı