Gündem Haberleri

  O polisleri bu kez valilik müfettişleri sıraya dizdi

  Hürriyet Haber
  30.07.2012 - 09:07 | Son Güncelleme:

  Hatay Valiliği, polislerin şüpheli muamelesi gördüğü görüntülerin ortaya çıkmasına kızdı. Dörtyol Çevik Kuvvet'teki polisleri ikinci kez sıraya dizdi. 'Görüntüleri kim sızdırdı' diye sorguya çekti.

  Hatay'ın Dörtyol İlçesi emniyet Müdürlüğü'nde yaşanan olay, giderek yeni boyutlar kazanıyor. Hatay Valiliği, polislerin ellerine numara verilerek milletvekili oğlunun karşısına çıkarılma görüntülerinin basına kim tarafından sızdırıldığını araştırıyor.

  AK PARTİLİ VEKİLİN OĞLU POLİSLERİ BÖYLE DİZDİ

  Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'ün haberine göre, daha önce milletvekili oğlunun karşısına dizdirilen Dörtyol Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli 23 polis, bu kez, Valilik tarafından görevlendirilen soruşturma heyetinin karşısına çıkarıldı. tatil günü olmasına rağmen 10 polisin ifadesine başvuruldu. Polislere, teşhis görüntülerinin basına kim ya da kimler tarafından verilmiş olabileceği konusunda bilgileri olup olmadığı sorusu yöneltildi. Polisler, birer suçlu gibi gece yarısına doğru ellerinde numaralarla arkadaşlarını sürgünle tehdit eden kişilerin karşısına çıkarılmalarının üzüntüsü içinde olduklarını belirtti.

  İŞTE VEKİL OĞLUNUN OLAYDAN HEMEN SONRAKİ GÖRÜNTÜLERİ

  İfadesi alınan kişiler, CD'lerin kim tarafından basına sızdırılmış olabileceği konusunda bilgilerinin olmadığını söyledi. O görüntülerin 29 Haziran'da çekilmesine rağmen, bir ay sonra ortaya çıktığını ifade eden görevliler, Dörtyol Emniyet Müdürlüğü'nün böyle olumsuz bir olayla gündeme gelmesinden de üzüntü duyduklarını dile getirdi.

  AK Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlunun 'Emniyet'te darp edildiği' iddialarına karşılık, ifadesine başvurulan emniyet mensupları ise dövme olayının yaşanmadığını ve bunun doktor raporuyla da sabit olduğunu belirtti. Vekil oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nun, 'Kameranın olmadığı yerlerde vurdular' iddiasını ise ifadesi alınanlar şöyle cevaplandırdı: ''İstemi Türkoğlu şikayeti üzerine doktora sevk edildi. Doktor raporunda 'şişlik ve darp zii yoktur' denildi. O gün kendimizi büyük bir baskı altında hissettik.''

  O polisleri bu kez valilik müfettişleri sıraya dizdi O polisleri bu kez valilik müfettişleri sıraya dizdi O polisleri bu kez valilik müfettişleri sıraya dizdi
  'KÜFÜR ETSE BİLE SESİNİZ ÇIKMASIN' O VEKİL KONUŞTU 'PARTİ OLARAK TASVİP ETMİYORUZ'

  O polisleri bu kez valilik müfettişleri sıraya dizdi İŞTE O OLAYIN TUTANAKLARI

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı