Gündem Haberleri

  'O polis her gece rüyama giriyor'

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  21.04.2016 - 21:39 | Son Güncelleme:

  Ortaköy’de birden karşı şeride geçerek polis otomobiline çarpan ve İsmet Fatih Alagöz’ü şehit eden Rüzgar Çetin hâkim karşısına çıktı. Çetin, “Kazadan beri her gün aynı rüyayı görüyorum. Her sabah aynı acıyla uyanıyorum. Rüyamda İsmet Bey, ailesine kavuşuyor” dedi.

  Beşiktaş'ta alkollü olarak kullandığı otomobiliyle yaptığı kazada, polis İsmet Fatih Alagöz’ü şehit eden, polis Emre Tetik’in ise ağır yaralanmasına neden olan yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin ilk kez hâkim karşısına çıktı. İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Çetin kaza gecesini şöyle anlattı: 

  ‘BİR KADEH İÇTİM’

  “Arkadaşlarıma eşlik etmek için bir kadeh içtim. İkinci kadehi bitirmedim, araç kullanacağım için. Ortaköy’e girdim. Orası üç şeritli bir yoldur. En sağ şeritte seyrediyordum. Diğer araçlar da ağır ilerliyorlardı. Orta şeride geçmek istedim. Geçer geçmez bu kaza yaşandı. Aracım kaydı. Sol şeritteki polis aracına çarptım. Seyir hızındaydım. Yapabileceğim bir şey yoktu.” 

  O polis her gece rüyama giriyor

  ‘BENİ AFFEDİN’ 

  Mahkeme başkanının aracın niye kaydığını sorması üzerine Çetin, “Yağmurlu bir gün değildi ama çevre ıslaktı” dedi. Çetin, başkanın “Alkol testine müsaade etmemişsin” şeklindeki sorusuna ise “Hastaneye gitmek istemiştim. O yüzden üflemedim” diye cevap verdi. Başkanın rapordaki alkol miktarını hatırlatması üzerine Çetin, “Bence rapordaki sonuç yüksek. Alkolün tesiri altında değildim” dedi. Çetin, şehit polisin eşinden özür dileyerek “Geçmişi değiştirmem mümkün değil. Tek isteğim ailesinin beni affetmesi. Başka bir şey elimden gelmiyor” dedi.

  Davanın peşini bırakmayacağım

  ŞEHİT Polis Memuru İsmet Fatih  Alagöz’ün eşi duruşmada şunları söyledi: “Davanın örnek olması için takipçisi olacağım. Peşini bırakmayacağım. Önce Türk adaletine, sonra Allah’a sığınıyorum. ‘Sevdiklerimden ayrı kalmak nedir öğrendim’ dedi, ama öğrenemedi. Eşim toprağa girdi. İki çocuğum, biri 3, diğeri 5 yaşında. Her gün babalarını soruyorlar. Bizi ömür boyu sevdiğimizden ayırmış oldu.”

  ‘MAKAS NEDİR BİLMEM’

  TANIK taksi şoförü, daha önce hiç görmediği Porsche marka arabanın zikzak yaptığını söylemesi üzerine mahkeme başkanı “Makas attığın söyleniyor” dedi. Çetin de “Makas nedir bilmiyorum” diye yanıt verdi. “Makas araçların sağından solundan geçmeye denir” açıklamasını yapan mahkeme başkanı “İstanbul’dasınız. Biriniz Porsche’u, diğeriniz makas atmak nedir bilmiyorsunuz” diye çıkıştı. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı