Gündem Haberleri

  O pim kasıtlı çekilmiştir

  Hürriyet Haber
  16.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili, “Eğer o bombanın pimi çekilmişse meraktan değil, kasıttan çekilmiştir” dedi.

  Kılıçdaroğlu, dün 8. Uluslararası Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali’nin açılış törenine katıldı. Kalecik’in Kastamonu’dan gelen silahların lojistik üssünün olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  Atatürk’ün adını çıkarmak tarihe ihanet

  Şimdi Atatürk’ün ismini, onun devrimlerini okul kitaplarından çıkarmaya çalışıyoruz. Bana söyler misiniz, kendi tarihine ihanet etmek değil de nedir bunun adı? Dünyanın hangi toplumu ulusal bağımsızlık savaşını vermiş bir lideri unutturmaya çalışır. Atatürk’e kin ve düşmanlık duymak, Türk toplumuna kin ve düşmanlık duymak demektir. İçimize sindiremiyoruz, bu tablo Türkiye’ye yakışan bir tablo değil.

  Depoda kamera yok mu

  Afyonkarahisar’da neler olduğunu da milletin öğrenmeye hakkı var. Doğruları söylemek bir iktidarın namus borcudur. Ben merak ediyorum, patlama oldu Afyon’da, Sayın Başbakan bir açıklama yaptı yurtdışında, kendisine verilen bilgiye göre mühimmat deposunda bir asker eline el bombasını almış, merak saikiyle pimini çekmiş ve beklemiş acaba patlama olacak mı olmayacak mı? Siz buna inanıyor musunuz? Akıl dışı uygulama bu. Eğer o bombanın pimi çekilmişse meraktan değil, kasıttan pimi çekilmiştir. Bu mühimmat deposunu gözeten kameralar var mıydı yok muydu acaba? Bunu da öğrenmek isteriz, öğrenmeye hakkımız var bizim.

  Ortaçağ karanlığına

  Kimse altın tabak içinde Türkiye Cumhuriye-ti’ni bize vermedi. Mücadele ettik, kan döktük, şehitler verdik, 7 düveli kovduk ve kendi ülkemizi kurduk, bizim özümüz budur. Atatürk ile alıp veremediğiniz nedir sizin? Ders kitaplarından çıkaracağız ne olacak, bu ülkeyi Ortaçağ’ın karanlığına mı sürükleyeceksiniz siz? Buna izin vermeyeceğiz.    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı