Gündem Haberleri

  O’nu ‘İndirin’ sözleri yabani kazların vahşi çığlıkları

  Hürriyet Haber
  27.09.2005 - 02:00 | Son Güncelleme:

  Orgeneral Yaşar Büyükanıt, AB yetkililerinin, Atatürk’ün resimlerinin devlet dairelerinden indirilmesi yönündeki sözleri için de, ‘Bu tür sesleri, gece karanlığında yabani kazların vahşi çığlıkları olarak algılayın ve ciddiye almayın’ dedi, şunları söyledi:

  Değerli Harbiyeliler, son günlerde basın-yayın organlarında iç ve dış kaynaklardan Atatürkçü Düşünce Sistemi’ne yönelik çeşitli saldırıları görüyor, izliyorsunuz. Sözde düşünce sahiplerinin; Türkiye’nin Atatürkçü Düşünce Sistemi’yle mücadele etmesini ve hatta Atatürk’ün resimlerinin devlet dairelerinden indirilmesi gerektiğini ifade edecek kadar fütursuz bir davranış içinde bulunduğunu dahi görebilmekte ve izlemektesiniz. Tabii ki bu söylemler sizi üzebilir.

  ASLA VAZGEÇMEYİZ

  Ancak bütün bu sapkın söylemleri, bu konudaki inanç ve azminizi güçlendiren güç kaynakları olarak algılamanız gerekiyor. Bu tür sesleri, gece karanlığında yabani kazların vahşi çığlıkları olarak algılayın ve ciddiye almayın. Bu ses ve çığlıklara karşı; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal’e güçlü sesinizle şöyle seslenin: Ne senden vazgeçeriz Atam, ne senin eserinden. Bu Türk milletinin de sesidir.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı