Gündem Haberleri

  O lafların ölçüsü yok

  ANKARA
  07.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Arınç, AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı 6. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, “Bayramdan sonra ne Danıştay kalır, ne Bülent Arınç” sözlerine açıklık getirdi.

  Arınç şöyle konuştu: “Geçenlerde Danıştay için ağzımdan bir cümle çıktı. Herkes onun peşine düştü, ‘acaba bu adam ne demek istedi’ diye. ‘Ne Danıştay kalır ne Bülent Arınç kalır’ diye. Hakikaten de okkalı bir cümle. Yenir yutulur bir şey değil. Bazen ağzımdan ölçüsüz şeyler de çıkar. Yani hiç bir anlama gelmiyor. Ama öyle bir korktular ki, ‘ne diyecek bu adam’. Demek ki zaman zaman da korkutmak lazım. Hiç bir kötü niyetim de yok aslında. Danıştay gitsin, kalksın böyle bir şeyi haşa düşünmem üstelik Danıştay ile ilgili bir bakanım ben. Kaderin cilvesine bakın ki Danıştay’la ilgili bir başbakan yardımcısı bu lafı ediyor. Çok sevdiğimden aklıma Danıştay kelimesi gelmiş demek ki.”

  Suç imtiyazı yok

  Arınç, üç kuvvet komutanının ifadesinin alınması konusunda da şunları söyledi: “ Bunu Türkiye için çok müthiş bir olay olarak görenler var. Bir bunlar zannediyorlardı ki bir kısım Türkiye’de herkes her şeyi yapabilir, ama bunlara hiç bir zaman gözünün üstünde kaşın var denilmez. İkinci olarak şunları düşünenler var. ‘Çok şükür Türkiye’de demokratik kurallar işliyor. Kimsenin suç işleme imtiyazı yok. Rütbesi, makamı, mevkisi ne olursa olsun birilerine hesap sorulabiliyor Türkiye’de’. Bence doğrusu da budur. Hiç birimizin suç işleme imtiyazı yok. Hepimiz yargı önünde her zaman hesap verebilir bir noktada olmalıyız.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı