GeriGündem O kuzunun ismi Pamuk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O kuzunun ismi Pamuk

O kuzunun ismi Pamuk
refid:18141807 ilişkili resim dosyası

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül'e, geçen hafta sonu memleketi Kayseri'de Erciyes yaylasında kuzu ediye edildi. Gül, kendisine kuzuyu veren kadına, "Peki ismi ne" diye sordu. Kadın da, "Biz Pamuk ismini koyduk. Siz isterseniz başka isim verin" dedi. Gül de bunun üzerine, "Çok güzel isim vermişsiniz. Ben de sevdim bu ismi. Pamuk kalsın" dedi.

Baba evinde 1 gün kaldı

Gül, kuzuyu önce babası Ahmet Hamdi Gül'ün evine götürdü. Bir gün baba Gül'ün evinde kalan ve biberonla beslenen kuzu, daha sonra Gül ailesinin tanıdığı ve koyunları bulunan bir aileye verildi. Bu ailenin kuzuya Cumhurbaşkanı Gül adına bakacağı belirtildi.
 
İşsiz kalınca yeniden çobanlık

Cumhurbaşkanı Gül'ün yaylada sohbet ettiği çobanın da Kayseri'deki organize sanayi bölgesinde çalıştığı, firmanın kapanması üzerine yeniden eski mesleği çobanlığa döndüğü ortaya çıktı. Gül'ün "Hayatından memnun musun" sorusu üzerine çoban şu yanıtı verdi:

"Eskiden de çobanlık yapıyordum. Sonra organize sanayide işe girdim. Firmam kapanınca işsiz kaldım. Yeniden çobanlığa döndüm. İki çocuğumu çobanlık yaparak okutmuştum. Üçüncü çocuğumu da yine çobanlıkla okutuyorum. Yaylada Cumhurbaşkanı ile karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim. Bu yıl ülke çok yağmur aldı. Her taraf yeşerdi. Koyunların ot sıkıntısı yok."

Cumhurbaşkanı Gül'ün yaylada birlikte fotoğraf çektirdiği aile ve çobana, fotoğrafların Kayseri Valiliği'nce iletildiği bildirildi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle