Gündem Haberleri

  O köpeklerden ikisi yakıldı

  A.A
  03.07.2009 - 15:09 | Son Güncelleme:

  Köpek Eğitim Merkezine hatırlatma eğitimi için çağrılan ve taşındıkları kapalı kasa kamyonette telef olan 5 dedektör köpekten ikisinin ölüsünün, otopsilerinin tamamlanmasının ardından yakıldığı öğrenildi.

  Geçen hafta Köpek Eğitim Merkezine hatırlatma eğitimi için çağrılan 5 bomba dedektör köpeği, nakliye için kullanılan kapalı kasa araçta telef olmuştu.

  Olayın ardından, Alman Kurdu ve Labrador cinsi iki köpek, otopsi yapılmak üzere Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine gönderildi.

  Patoloji bölümünde otopsileri tamamlanan iki köpeğin aşırı sıcak sonucu öldükleri tespit edildi. Otopsileri tamamlanan iki köpeğin ölüsü, prosedürlere uygun olarak biyolojik atık torbalarına konularak fırında yakıldı.

  Patoloji bölümü yetkilileri, köpeklerin tüy ve deri altındaki yağları nedeniyle aşırı sıcaklara karşı hassasiyetleri olduğunu belirterek, hayvan sahiplerinden kedi, köpek cinsi hayvanlarını güneş altında araç içerisinde uzun süre bekletmemelerini tavsiye etti.

  2 BAŞMÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

  Köpek Eğitim Merkezinde, araç içerisinde öldüğü bildirilen 5 polis dedektör köpeğine otopsi yapıldı. Otopsi sonucu köpeklerin havasız kaldıkları için öldükleri oldukları belirtilirken, olayla ilgili 2 polis başmüfettişi görevlendirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı