Gündem Haberleri

  O kocaya ağır tahrik indirimi'

  Teslime TOSUN/DHA
  05.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hamile eşini öldüren ve ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan kocaya “ağır tahrik” indirimi uygulanarak 16 yıl 8 ay ceza verildi.

  ANTALYA’da yaşayan Suat Dalgakıran (30), 2008 Kasım’ında 6.5 aylık hamile eşi Fatma Dalgakıran’ı (22), kendisini  mahalledeki kahveci N.K. ile aldattığı gerekçesiyle bıçaklayarak öldürdü. Suat Dalgakıran, Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı ve cinayeti tahrik altında işlediği gerekçesiyle 20 yıl hapse mahkûm edildi. Sanık avukatı, ağır tahrik unsurunun eksik uygulandığı gerekçesiyle kararı temyiz etti. Dosyayı görüşen Yargıtay aynı gerekçeyle kararı bozdu.

  Boşanmak istiyordu

  Davayı yeniden görüşen Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Dalgakıran’ı bu kez önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına, ardından ‘ağır tahrik’ indirimi uygulayarak 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Dalgakıran, cinayetten önce eşini evde N.K. ile yakalamış, boşanmaya karar vermişti. Fatma Dalgakıran’ın özür dilemesiyle çift yeniden birlikte olmuştu. Ancak, Suat Dalgakıran, bir süre sonra eşinin kendisini yine aldattığından şüphe etmiş ve o zaman 5 yaşında olan kızının gözleri önünde 12 kez bıçaklayarak öldürmüştü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı