Gündem Haberleri

  O kızla birlikte oldum cinayetinde korkunç detay

  Salih ÜÇTEPE/ADANA, (DHA) -
  29.01.2015 - 15:58 | Son Güncelleme:

  Adana'da dedikodu cinayetine karışan 7 kişinin yargılanmasına başlandı. "Ben o kızla birlikte oldum" dediği için öldürülen kişinin 18, nikahsız eşi hakkında söylenti çıkardığı için cinayet işlediği iddia edilen katil zanlısının 17, olaya tabanca, pompalı tüfek ve bıçaklarla karıştığı önü sürelenlerin ise sırasıyla 15, 15 19, 20, 36 ve 31 yaşında olması dikkat çekti.


  İddiaya göre, Sefa Azan, bir süre önce ayrıldığı kız arkadaşı N.Ö.’nün A.A. ile nikahsız evlenmesi nedeniyle, "Ben o kızla birlikte oldum" diye dedikodu çıkarmaya başladı. Bunun üzerine mahallede karşılaşan A.A. ile Sefa Azan arasında kavga çıktı. Kavga, araya girilmesiyle sona erdi. Bunun üzerine arkadaşları, ikiliyi barıştırmak için Merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Tahsilli İlköğretim Okulu bahçesine çağırdı. A.A. yanına babası Mustafa Aslan (36), akrabası Ahmet Salih Özaslan (31), kardeşi C.A. (15) ile arkadaşları Bayram Öztekin (19), Mert Özdeş (20), N.D. (15) ve Gökhan Un’u (33) alarak okula gitti. C.A. ile A.A. okulun bahçesine girerken, diğerleri otomobilin içinde beklemeye başladı.

  Çıkan tartışma sonrası Sefa Azan, C.A. ile A.A.’yı bıçakla yaraladı. Bunun üzerine Mustafa Aslan tabancayla, Ahmet Salih Özaslan da pompalı tüfekle okul bahçesine girerek Sefa Azan’ın kaçmasına engel oldu. Okul bahçesinde köşeye sıkışan Sefa Azan’a, Mert Özdeş, Bayram Öztekin, Ahmet Salih Özaslan, A.A. C.A. ve N.D. bıçaklarla saldırdı. Sefa Azan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken; yakalanan Ahmet Salih Özaslan, Mert Özdeş, Gökhan Un, Bayram Öztekin, Mustafa Aslan, A.A., C.A. ve N.D. tutuklandı.

  ’GİZLİCE YANINIA GİDİP BIÇAĞI SAPLADIM’


  İştirak halinde çocuğu öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 3’ü çocuk 8 kişi Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Sanıklardan A.A., Sefa Azan’ın kendisini telefonla arayarak N.Ö.’den ayrılmasını söyleyip tehdit ettiğini belirterek, "Barışmak için okula gitmiştik. Sefa bıçak çekip boynuma doğru salladı. Ben ve araya girmeye çalışan kardeşimle kolumuzdan yaralandık. Ben bıçakla Sefa’yı kovalamaya başladım. Bir ara Sefa ile görmediğim bir kişi karşılaştı. Babam ikisini kollarından tutarak ayırdı. Ben gizlice yanlarında giderek bıçağı Sefa’nın sağ koltuk altına salladım. Bıçağın vücuduna girdiğini hissettim. Lise öğrencisiyim. Çok pişmanım" dedi.

  Sanık Mert Özdeş ise "Mustafa ağabey Sefa’yı tutarken ben bir kaç defa bıçak salladım. Amacım öldürmek değildi. Elindeki bıçağı indirmek için salladım" diye konuştu. Diğer sanıklar ise suçlamaları kabul etmeyerek öldürme olayına katılmadıklarını öne sürdü.

  Mahkeme heyeti, 8 sanığında tutukluluk hallerinin devamına karar vererek olayla ilgili görüntülerin çözümlenmesi için bilirkişiye gönderilmesini kararlaştırıp, duruşmayı erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı