Gündem Haberleri

  O kampta Müslüman kanı dökülsün diye adam mı eğitiyorsunuz

  Mehmet ÇINAR/DHA
  27.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li milletvekillerinin Hatay’da Suriyeli sığınmacıların kaldığı bir kampa alınmamalarını eleştirdi. “Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz” diye soran Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde parti otobüsü üzerinden yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  “Surİye’de binlerce Müslüman birbirini öldürüyor. Silahı kim veriyor? Dün (önceki gün) milletvekillerimiz bir kampı ziyaret etmek istediler. Türkiye Cumhuriyeti toprağından söz ediyorum ben. Milletvekillerimize diyorlar ki: Siz bu kampa giremezsiniz. Niye giremiyoruz? Orası ABD üssü mü? Hayır. Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları. Bir milletvekiline ‘Siz bu kampa giremezseniz’ dediğiniz andan itibaren o kampta gayri meşru işler var demektir. Şimdi ben milletvekillerimi gönderiyorum, ‘Vatandaş kaygı içinde ajanlar, casuslar cirit atıyor, gidin bir bakın’ diyorum. Hükümet yasak getirmiş, ‘Bu kampa giremezsiniz’ diye. Niye giremiyoruz? Şimdi ben cevap bekliyorum. O kampta ne var? O kampta kimleri eğitiyorsunuz siz? O kampta Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz? Batının egemen güçleri sizin sırtınızı sıvazlıyor. Ne zamandan beri ulusal Kurtuluş Savaşı’mızı veren bir ülkenin yönetimi kalkıp da batının egemen güçlerinin Ortadoğu’daki taşeronluğunu yapıyor. Taşeronluğu kabul etmiyoruz biz. Artık göbeğimizi kendimiz keselim. Müslüman kanı akıtılacak; biz onun taşeronluğunu yapacağız. Buna izin verecek miyiz? Vermeyeceksek, adres bellidir, yeni adres CHP’dir. Eski Anavatan, Doğru Yol gibi partilerden, geçen seçimlerde istikrar bozulmasın diye gidip AKP’ye oy verenleri CHP çatısı altına bekliyorum. Onurlu Türkiye’yi ayağa kaldırmak için sizi bekliyorum.

  Polisleri dizdiler

  Dörtyol’u hatırlarsınız. Polisleri dizdiler sıraya. Bir milletvekilinin oğlu teşhis yapacak. Hangi demokraside, hangi hukuk devletinde böyle bir manzara var, bunu kabul etmiyoruz biz. Devletin saygınlığı varsa, polisin de var. Birinin kusuru varsa, hukuk kuralları içinde gereğini yaparsınız. Onun için yeni bir anlayışa, sağlıklı bir tutarlı yönetime, kul hakkı yemeyen bir yönetime ihtiyaç vardır, gereğini yapmak halka düşüyor. Türkiye sahipsiz değildir, bu millet Türkiye’nin sahibidir. Halkın iradesine güveneceğiz, halkla beraber yolumuza devam edeceğiz.” 

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı