Gündem Haberleri

  O kadın benim kocamı çaldı

  Bahri KARATAŞ / DHA
  06.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de bir kadın, eşiyle arasını bozduğunu söylediği diğer kadına dava açtı ve kazandı. ‘Öteki’ kadın 5 bin lira ödeyecek.

  İZMİR’de 4 yıl önce ikinci evliliğini yaptığı marangoz atölyesi sahibi E.R.’nin kendisini aldattığını öğrenen G.R., Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Hâkim, davalı kocanın ağır kusurlu olduğuna karar verip çifti boşadı. Mahkeme, kadına 175 lira aylık tedbir nafakası bağlarken, koca E.R.’nin eşine 5 bini maddi, 3 bini manevi 8 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi. G.R., bu karar sonrası, eşinin kendisini aldattığı G.G.’ye karşı 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. G.R., Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dava dilekçesinde şöyle dedi: “Bu kadın aramıza girene kadar eşimle mutlu bir yaşantımız vardı. Bütün paraları kendisine harcamaya başladı. Parası yetmediği için bankalardan kredi çekti. G.G.’yi bulup eşimi bırakmasını söyledim. Evli olduğumuzu bildiğini, ancak bırakmayacağını söyledi. Davalı mutluluğumuzu yıktı. Olaylar nedeniyle büyük ruhsal travma yaşadım.” Hâkim, G.G.’yi, davacı G.R.’ye yasal faizi hariç 5 bin lira tazminat ödemeye mahkûm etti.

  iZMiR’DE iKiNCi VAKA

  DAHA önce de İzmir’de yaşayan A.S., 6 yıl önce eşi M.S.’den hamile kalan T.A.’ya tazminat davası açmıştı. Mahkeme ve Yargıtay Hukuk Dairesi’nin reddettiği davada Yargıtay Genel Kurulu, mağdur olan kadınlara tazminat ödenmesi yönünde karar vermişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı