Gündem Haberleri

  O izni veren Şahin

  Hürriyet Haber
  14.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun, “11 bin hâkim ve savcıya terör örgütü soruşturması yapılmasına izin verildi” iddiasında bulunduğu, ‘genel’ nitelikli soruşturma izninin altında, dönemin Adalet Bakanı, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in imzası var.

  Müsteşar Ahmet Kahraman ve Hâkim Genel Müdür Galip Tuncay Tutar’ın da imzası bulunan genel soruşturma iznine, Şahin 5 Eylül 2008 tarihinde ‘Olur’ verdi.
  İzin belgesinde, hangi hâkim ve savcılar hakkında soruşturma açıldığı belirtilmezken, bakanlık, önceki günkü açıklamasında 56 yargı mensubunun soruşturulduğunu belirtti. Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu da, aralarında Eminağaoğlu, Sincan 1. Ağır Ceza Hâkimi Osman Kaçmaz, emekliye ayrılan savcılar Ali Çakır ve Mecit Ceylan’ın da bulunduğu 10 savcı ve hâkim hakkında soruşturma başlattı.

  Paksüt: Hesap verirler

  KKTC’nin kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katılan Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, “hata” olarak nitelendirdiği telefon dinlemelerle ilgili “Kasıtlı ve sistemli yaptılar ise yargı önünde hesap vereceklerdir” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı