Gündem Haberleri

  'O heykel kalksın... Yunan ideolojisi...'

  İHA
  22.08.2017 - 21:50 | Son Güncelleme:

  Erbakan Vakfı Sinop İl Temsilcisi, Sinop'un girişinde bulunan Yunan düşünür Diyojen heykelinin kaldırılması için eylem yaptı.

  Yunan düşünür Diyojen'in heykelinin Sinop'un girişinden kaldırılması için Erbakan Vakfı Sinop İl Temsilcisi İsmail Teziç, heykel önünde basın açıklamasında bulundu.

  Teziç, "Biz sanata ve heykellere karşı değiliz. Heykelin arkasına sığınarak Yunan felsefesini, Yunan ideolojisini Sinop'a yapıştırmalarına karşıyız. Diyojen heykelinin Sinop'un girişinden alınmasını ve Balatlar yapısına götürülmesini istiyoruz. Bunun olması için çabalayacağız. Gerekirse imza kampanyası, gerekirse devamlı burada basın toplantısı yaparak sonuna kadar mücadelesini vereceğiz" dedi.

  BİLGİ NOTU: MÖ 412-323 yılları arasında yaşamış filozof Sinop'ta doğmuş Korint'de ölmüştür. Sinoplu Diyojen olarak da bilinen filozof, medeniyeti reddetmiş ve medeniyet içerisinde medeniyetten uzak bir şekilde yaşamayı tercih etmiştir. Özellikle Büyük İskender'le karşılaştıklarında imparatorun 'bir isteğin var mı' sorusuna verdiği 'Gölge etme başka ihsan istemem' yanıtıyla ünlüdür.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (22.08.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: Sinop , diyojen , Heykel , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı