Gündem Haberleri

  O güç fazlasıyla mevcut

  Hürriyet Haber
  30.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki şanlı ordumuzun düşmana son darbeyi indirerek yurttan söküp attığı "Büyük Taarruz"un 84. yıldönümü bugün tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC’de törenlerle kutlanıyor.

  Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Genelkurmay Başkanı Orgenaral Yaşar Büyükanıt şunları söyledi:

  2 ÖNEMLİ TEHDİT

  Büyük Önder Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, 21. Yüzyıl’ın bu döneminde karışık sorunlarla yüklü çok zor bir coğrafyanın ortasında yaşamak zorundadır. Bu durum yakın gelecekte de devam edecektir. Böylesi karışık bir ortamın etki alanı içinde olan ülkemizin bugün karşı karşıya olduğu iki ciddi tehdit vardır. Bunlardan ilki, Türk ulusunun birlik ve beraberliğini bozarak bizi içten yıkmayı hedef alan bölücülük ve Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve demokratik yapısını ve çağdaş kazanımlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan irticadır.

  2 TEMEL DAYANAK

  Bu iki tehdide de karşı koyacak özgüvene sahip olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü, biliyorum ki, bizleri aydınlık bir geleceğe ve çağdaş uygarlık seviyesine el ele, birlikte götürecek çözüm yolları Atatürkçü Düşünce Sistemi’nin kendi iç dinamizminde fazlasıyla mevcuttur. Bu düşünce sisteminin temelinde yer alan Atatürk milliyetçiliği ve laiklik, bu zor coğrafyada yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğinin temel iki dayanağıdır./images/100/0x0/55ea248cf018fbb8f86dcf40

  UNUTULMAMALIDIR Kİ;

  Unutulmamalıdır ki, Atatürkçü Düşünce Sistemi’nin çağdaş aydınlığından ülkeyi çağdışı bir karanlığa çekmek isteyenler, kardeşi kardeşe kırdırarak ülkeyi bölmeye çalışanlar ve bunları destekleyenler yarattıkları hayal aleminde boğulacaktır. Çünkü, Türk ulusu buna müsaade etmeyecektir.

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı