Gündem Haberleri

  O fotoğraflar için ölüm tehdidi

  Zafer ÖZTÜRK / LONDRA
  27.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cambridge Düşesi Kate Middleton’un üstsüz fotoğraflarını yayınlayan Fransız magazin dergisi Closer’ın editörü Laurence Pieau’nun aralarında ölüm tehditlerinin de bulunduğu hakaret ve küfürlerle dolu 300'den fazla e-posta aldığı ortaya çıktı.

  Avustralya Sky News’e açıklama yapan Closer dergisi yönetimi “tehdit içeren” 14 e-postanın polise bildirildiğini ve gerekli tedbirlerin alınmasının talep edildiğini belirtti.

  Editör Pieau’ya gönderilen e-postalarda, “Uzun menzilli objektiflerin yerine seni daha güçlü bir şeyin görüşüne alacağız”, “Huzurun hiç olmayacak” şeklinde tehdit içeren cümleler yer aldığı öğrenildi.

  Polisin tehditler üzerinde araştırma başlattığı ifade edilirken, başka bir bilgiye ulaşılamadı.

  Prens William ile şatonun terasında güneşlenen Kate Middleton’a ait fotoğraflar 600 metre uzaklıktan çekilmişti.

  Closer dergisinin fotoğrafları yayımlanmasının ardından Fransa’da mahkemeye başvuran kraliyet üyesi çift fotoğrafların tekrar yayımlanmasına ve diğer kuruluşlara satılmasına yasak koydurmuştu.

  Bu arada YouGov adlı araştırma grubunun anketine göre yasağa ve tepkilere rağmen İngiltere’de yaşayan her beş kişiden biri Kate’in üstsüz fotoğraflarını gördü. Aynı ankete göre, fotoğrafları yabancı dergiler sayesinde gören İngilizler fotoğrafların ülkede yayımlanmamasını doğru buldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı