Gündem Haberleri

  O El Kadı’ya kefil, ben köylümüze

  Okan KONURALP / SAKRAYA
  20.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sakarya Gar Meydanı’nda halka seslenen CHP lideri Baykal, "Başbakan’ın fotoğraf çektirdiği Taliban, Afganistan’da askerlerimize saldırıyor. Onlar Hikmetyar’ın dizinin dibinde fotoğraf çektiriyor, terör listesinde adı olan Yasin El Kadı’ya kefil oluyor. Ben ise Türk köylüsüne, çiftçisine kefil oluyorum" dedi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin Sakarya’da "Vur! Vur! İnlesin! Tayyip Erdoğan dinlesin" sloganlarıyla sözünü kesen partililere, "Hiç merak etmeyin Pazar günü o vuruş yapılacak. Milletimiz sandıkta altın vuruşunu Erdoğan’a yapacak" sözleriyle yanıt verdi. Baykal, Sakarya Gar Meydanı’ndaki konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Başbakanın fotoğraf çektirdiği Taliban, Afganistan’da askerlerimize saldırıyor. Onlar Hikmetyar’ın dizinin dibinde fotoğraf çektiriyor, terör listesinde adı olan Yasin El Kadı’ya kefil oluyor. Ben ise Türk köylüsüne, çiftçisine kefil oluyorum. Adapazarlı düz yolda arabasını şaşırıyor. Birileri gemiciklerini dağdan aşırıyor. Bunu değiştirelim mi, bu Allah’ın emri mi? Peygamberimizin güzel bir emri var; ’komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir.’ Binlerce vatan evladı boynu bükük işsiz dolaşırken kendi çocuğuna gemileri almak anlayışı bizden biri anlayışı mı? Bu anlayışa 70 milyonun kaderi emanet edilir mi?

  OĞLUNA ÖTV’SİZ

  Başbakan Erdoğan’a buradan sesleniyorum, oğlunun gemiciğine mazotu ÖTV’li mi ÖTV’siz mi veriyorsun, Burak Erdoğan’ın teknesine mazot ÖTV’siz. Ona verirken oluyor. Havadaki uçak firmalarına yine ÖTV’siz. Baykal, çiftçiye, karaya, toprağa aynı hakkı tanıyacak.

  PETKİM’E DUR

  Kimin aldığı belli değil karışık kuruşuk. Yangından mal mı kaçırıyorsun, selin önünden kütük mü kaçırıyorsun? CHP; inşallah iktidara gelecek Petkim satışına dur diyeceğiz, Petkim’e satanlara mı oy vereceksiniz, o satışa dur diyenlere mi oy vereceksiniz. Pazar günü görelim.

  AĞZI BOZUK

   Asıl Başbakanın üslubu bozuk. Varsa yoksa ona buna saldırmak. Bana CHP’yi vatandaşa saldırıyor. Türkiye cumhuriyetin gelmiş geçmiş ağzı en bozuk başbakanı. Kendine güvenen adam ağzını bozar mı? Neden televizyonda tartışmaktan kaçıyorsun. Kaçan adamın sözüne güvenilir mi. Arkamdan söylediklerini yüzüme söyle de cevabını al.

  RÜYASINDAYIM

   Başbakan işini gücünü bırakmış CHP ve Baykal ile uğraşıyor. Kafayı taktı eminim gece rüyasında bile Deniz Baykal görüyordur. Baykal’a kızıyor Barzani ve Talabani’ye kızmıyor.

  Baykal 69’unda

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bugün 69 yaşına giriyor. 1938 doğumlu Baykal için ilk doğum günü kutlaması Zonguldak’ta yapılacak. Baykal, 69. yaş gününde CHP ve DSP eski Genel Başkanı Bülent Ecevit’le özdeşleşen Zonguldak’ta gerçekleştirilen miting nedeniyle meydanda olacak.

  Ecevit gibi beyaz güvercinle

  CHP Lideri Deniz Baykal Eskişehir mitinginde DSP Lideri Zeki Sezer ile birlikte halkın karşısına çıktı. Baykal, DSP ile birleşerek girdiği seçimde ilk defa Eskişehir Odunpazarı’nda, Ecevit’in unutulmazlarından olan ’Beyaz Güvercin’i uçurdu. Baykal’ın Adapazarı Gar Meydanı’ndaki mitingi de coşkulu geçti. CHP’li kadınların ön saflarında yer aldığı mitingde türbanlı genç kızlar Baykal’a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı