Gündem Haberleri

  O çocuk bulundu! Sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı

  Hürriyet Haber
  13.06.2017 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, sosyal medyada içki ve sigara içirilirken görüntüleri yayınlanan çocuğun koruma altına alındığı, sorumlular hakkında ise soruşturma açıldığı belirtildi.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, sosyal medyada içki ve sigara içirilen çocuğun görüntülerinin kamuoyuna yansımasının ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatıyla başlatılan çocuğu bulma çalışmalarının 81 il müdürlüğü ve emniyet güçlerince yürütüldüğü ifade edildi. Vatandaşların ALO 183 Sosyal Destek Hattı'na yaptıkları ihbarların değerlendirildiği, bakanlığın ve emniyet güçlerinin ortak çalışmasıyla çocuğun İzmir'de bulunduğu kaydedildi.

  Çıldırtan görüntü Küçük çocuğa sigara ve alkol içirdilerÇıldırtan görüntü! Küçük çocuğa sigara ve alkol içirdiler  Çocuğun ilk olarak kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçirildiği ve herhangi bir sağlık problemi bulunmadığının görüldüğü bilgisi verilen açıklamada, il müdürlüğünce gerçekleştirilen incelemeler neticesinde, çocuğun annesinin yanında ihmal ve istismara uğrama riski görüldüğünden acil koruma kararı başvurusunun yapıldığı aktarıldı.

  "Her türlü ihtiyacı karşılanacak ve gerekli psiko-sosyal destek sağlanacak"

  Yapılan başvuruyla 2828 sayılı Kanun'un 22. maddesi kapsamında acil koruma kararı çıkarıldığı ve çocuğun şu anda bakanlığa ait bir kurumda bakım altında olduğu bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Çocuğumuz, Bakanlığımızın uzman personelinin gözetimi altında olacaktır. Her türlü ihtiyacı karşılanacak ve gerekli psikososyal destek sağlanacaktır. Çocuğumuzun yaşayacağı yer ve geleceğiyle ilgili nihai karar, çeşitli incelemelerin ardından verilecektir. Çocuğumuzun ve annesinin psikolojik durumları, sosyal çevreleri ve yaşadıkları yerdeki fiziksel şartlar incelenecektir. Uzmanlarımız tarafından çocuğumuz için en yüksek faydayı sağlayacak, onu en iyi şekilde koruyacak karar alınacaktır. Görüntülerdeki kabul edilemez davranışların sorumlularıyla ilgili olarak da soruşturma başlatılmıştır ve bu konu da hukukçularımız tarafından titizlikle takip edilecektir."


  Etiketler: Sosyal Medya , ÇOCUK , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı