Gündem Haberleri

  O ciritçilerin ödülü at oldu

  Hürriyet Haber
  07.07.2012 - 10:11 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan'ı kente her gelişinde ellerinde Türk bayrakları şahlanan atlarıyla karşılayarak ona eşlik eden ciritçilere büyük jest... Başbakan'ın talimatıyla ciritçilerin en büyük ihtiyacı olan at ve arpa Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından temin edilecek.

  Son olarak geçtiğimiz cuma günü partisinin il kongresine gelen Erdoğan'ı havalimanında karşılayan 135 ciritçi müthiş bir görsel şölen yaşatmıştı.

  Akşam Gazetesi'nden Levent Akpınar'ın haberine göre Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın kongre sırasında kendisini yanına çağırdığını söyleyen Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Sinan Seçen 'Bize htiyacımızı sordu. Biz de atlarımızın çok yaşlandığını ve koşamaz duruma geldiğini en büyük ihtiyacımızın atla arpa olduğunu ilettik.

  Biz arap atı kullanıyoruz. Hipodromlara veda eden atları ucuza alıp cirit atı olarak eğitiyoruz.  Macaristan'da tanesi bin euroya at bulduk. Ancak alamıyoruz. Bakanlıktan arayan yetkiliye bu bilgiyi de verdim. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na iletileceğini ve sıkıntıların en kısa sürede giderileceğini söyledi.

  En kısa sürede yeni atlarımıza kavuşacağız' dedi.  Erdoğan, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'ndaki gösterilerine hayran kaldığı 79 yaşındaki ciritçi Baki Dede'ye de ev ve ahır yaptırmıştı.
   
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı