GeriGündem O bir halk kahramanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O bir halk kahramanı

O bir halk kahramanı
refid:21565231 ilişkili resim dosyası

İspanya’nın başkenti Madrid, önceki gece binlerce kişinin hükümetin kemer sıkma politikalarına ve vergi artışı kararlarına karşı düzenlediği protestolarla sarsılırken, şehir merkezinde küçük bir kafe işleten Alberto Casillas Asenjo halkın kahramanı oldu.

Paseo del Prado’da bulunan kafesine sığınanları korumak için canı pahasına çevik kuvvet polislerinin coplarının ve göstericilerin taşlarının önünde siper olan Asenjo’nun görüntüleri sosyal medyada büyük olay oldu.

POLİSLERİ KAFEYE SOKMADI / WEB TV

Görüntülerde “Por favor!” (Lütfen) diye bağırdığı duyulan Asenjo, protestoculardan polise taş atmamalarını istiyor. Asenjo bir yandan da polisi, protestocuların saklandığı kafeye sokmamak için direniyor.

O ANLAR BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / FOTO GALERİ

Görüntülerden polisin Asenjo’yu protestoculardan korumaya çalıştığı da anlaşılıyor. Zira olaylar sırasında çekilen fotoğraflarda da polisin kafeye taş atan bir protestocuya tepki gösteren Asenjo’yu sakinleştirmeye çalıştığı görüntüler de yer alıyor.

Asenjo, daha sonra İspanyol medyasına yaptığı açıklamada, aralarında çocukların da bulunduğu müşterilerine zarar gelmesinden korktuğu için böyle davrandığını söyledi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle