Gündem Haberleri

  O aracın asıl sahibi uyuşturucu kaçakçısı çıktı

  Zeynep GÜRCANLI / ANKARA
  22.08.2012 - 16:40 | Son Güncelleme:

  KKTC geçen haftadan bu yana “bir bakanın makam aracının” yarattığı krizi konuşuyor. Sözkonusu bakan, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar.

  Tatar’a ikinci makam aracı olarak tahsis edilen cipin “çalıntı” olduğu iddiası ortaya atılmış, KKTC hükümeti bu konuda net bir açıklama yapmaktan kaçınmıştı. Konunun incelendiği, açıklamanın bayram sonrasında geleceği bildirilmişti. KKTC Gümrük Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, MB 056 plakalı sözkonusu aracın, “2011'de Girne Gümrüğü’ne geldiği, ancak sahibinin aracı gümrükten çıkarmadan KKTC’den ayrıldığı, aracın da 3 ay bekletilip açık artırmaya çıkarıldığını, alıcı bulunamayınca da bakanlığa tahsis edildiği” ifade edilmişti.

  Ancak daha KKTC hükümetinden aracın “çalıntı olup olmadığı” konusunda net bir açıklama gelmeden, “çalıntı” olduğu iddia edilen makam aracı konusunda daha ciddi bir iddia daha ortaya atıldı.

  İddianın sahibi bu kez Cyprus Today gazetesi...

  Gazeteye göre, söz konusu aracı satın alıp, KKTC’ye getirttikten sonra, gümrükten almayan asıl sahibi İngiliz uyuşturucu kaçakçısı çıktı. Cyprus Today’in haberinde, Land Rover marka aracın asıl sahibi olan Glen Hibbert’in İngiltere’de Metropolitan Ağır Suçlar Birimi tarafından 3 Ekim 2011'de tutuklandığı vurgulandı. Hibbert’in tutuklanma nedeni de “uyuşturucu kaçakçılığı” olarak ifade edildi.

  Şimdi tekrar gözler, şaibeli aracı makam aracı olarak Maliye Bakanı’na tahsis eden KKTC hükümetine döndü.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı