GeriGündem Nusaybin'den acı haber: 2 şehit, 6 yaralı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  43
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nusaybin'den acı haber: 2 şehit, 6 yaralı

Nusaybin'den acı haber: 2 şehit, 6 yaralı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar devam ederken, polis memuru Coşkun Nazilli patlamada, uzman çavuş Vedat Aykut keskin nişancı ateşiyle şehit düştü. Bölgede devam eden operasyonlarda 6 güvenlik görevlisi de yaralandı. Şehit Coşkun Nazilli'nin, yurt dışında özel görevde iken dilekçe ile Mardin Nusaybin'e gönüllü olarak gittiği öğrenildi. Şehit polis Nazilli’nin, Mardin Midyat’ta 8 Ağustos 2015 tarihinde şehit olan 4 yıllık polis memuru Abdullah Ümit Sercan ile arkadaş olduğu ve o dönem arkadaşının cenazesini Alanya’ya taşıyan uçakta gönüllü olarak bulunduğu belirtildi. Sosyal medyada paylaşılan ve şehidin çocuklarına ait olduğu belirtilen bir mektup ise dikkati çekti.

Nusaybinden acı haber: 2 şehit, 6 yaralı


Nusaybin İlçesi’nde 14 Mart günü uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek, kazılan hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmak amacıyla başlatılan operasyonlara bugün de devam edildi.

Jandarma ve polis özel harekat polisinin ortak yürüttüğü operasyonda bu sabah PKK’lı keskin nişancı ateşiyle uzman çavuş 28 yaşındaki Vedat Aykut ağır yaralandı. Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan uzman çavuş Vedat Aykut, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Nusaybinden acı haber: 2 şehit, 6 yaralı


Nusaybin’de operasyonların devam ettiği bir başka bölgede, PKK’lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu özel harekat polisi 40 yaşındaki Coşkun Nazilli ağır yaralandı. Polis Coşkun Nazilli kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi’nde şehit oldu.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"27 Mart 2016 Pazar günü Mardin ili Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Ayrıca devam eden operasyonlar esnasında bir kahraman silah arkadaşımız ve beş kahraman polisimiz yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza ve polislerimize acil şifalar temenni ediyoruz."

ALANYA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit olan Özel Hareketçı polis memuru Coşkun Nazilli'nin, Antalya'nın Alanya ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. İHA'nın geçtiği habere göre şehit Coşkun Nazilli'nin, yurt dışında özel görevde iken dilekçe ile Mardin Nusaybin'e gönüllü olarak gittiği öğrenildi.

Alanya'da yaşayan Coşkun Nazilli'nin ailesine acı haber yetkililer tarafından verildi. Acı haberi duyan aile fertleri gözyaşlarına boğulurken, fenalık geçiren yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti.

ŞEHİT ARKADAŞININ CENAZESİNİ GETİRMİŞTİ

Şehit polis Coşkun Nazilli’nin, Mardin Midyat’ta 8 Ağustos 2015 tarihinde şehit olan 4 yıllık polis memuru Abdullah Ümit Sercan ile arkadaş olduğu ve o dönem arkadaşının cenazesini Alanya’ya taşıyan uçakta gönüllü olarak bulunduğu belirtildi. Yaklaşık 7 ay arayla şehit olan Coşkun Nazilli ile Abdullah Ümit Sercan’ın, Konya’nın Hadim İlçesi’ne bağlı Dedemli Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu, hem aileleri hem de kendilerinin uzun süredir görüştüğü kaydedildi.

ÇOCUKLARININ MEKTUBU PAYLAŞILDI

Nusaybinden acı haber: 2 şehit, 6 yaralı


Öte yandan sosyal paylaşım sitelerinde  Coşkun Nazilli’nin şehit haberinin ardından paylaşılan bir mektup dikkati çekti. Mektupta, şu ifadeler yer aldı:
"Vatan sevgisi imandan, onun tek amacıdır. Dünya hayatı oruç, ölüm anı iftardır. Dağlar taşlar mekanı, toprak yorganıdır. Sevgiliye kavuşmak, onun için vuslattır. Bırak güneş kavursun, kar yağsın ne çıkar. Hain mermiler geceleri yıldız gibi yağar. Rüzgar eken hain, elbet fırtına biçer. Alperenim, yiğidim sen bu yolda devam et. Sen bir efsanesin derman özel harekat. Dağların kartalısın ferman özel harekat. Terörün kabusu yılmaz özel harekat. Şehitlerin mirasçısı polis özel harekat. Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır. Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, bir cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü. Özel harekatçı Coşkun Nazilli’ye. Çocukların; Göktürk Nazilli, Gökçe Nazilli. Seni özledik ve seni çok seviyoruz baba."

DİYARBAKIR'DAKİ BABA OCAĞINDA YAS VAR

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit düşen Uzman Çavuş Vedat Aykut'un Diyarbakır'daki babaevine de acı haber ulaştı. Oğlunun şehit haberini alan baba Ali ve anne Ayşe Aykut ile yakınları, gözyaşı döktü. Fenalaşan şehit yakınlarına sağlık ekiplerince müdahale edildi. 

Şehidin eşi Yasemin Aykut ise eşinin silah arkadaşları tarafından askeri törenin düzenleneceği Mardin'e götürüldü. Mahalleli, şehidin babaevinin önünde toplanarak aileye taziyelerini iletti. Vatani görevini tamamladıktan sonra sınava girerek uzman çavuş olan şehit Aykut'un biri 40 günlük diğeri 3 yaşında iki çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Ayrıca, baba Ali Aykut'un nefes darlığı sebebiyle bir süre yoğun bakımda tedavi gördüğü ve kısa süre önce hastaneden taburcu edildiği belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle