GeriGündem Nusaybin'de olay çıkaran 10 çocuk gözaltına alındı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nusaybin'de olay çıkaran 10 çocuk gözaltına alındı

Nusaybin'de olay çıkaran 10 çocuk gözaltına alındı
refid:21585252 ilişkili resim dosyası

MARDİN’in Nusaybin İlçesi’nde okul camını kırıp, taşlarla yolu kapatıp, polislere havai fişek ve molotoflarla saldıran çocuklara polis müdahale ederek 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Nusaybin Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Koray, yaptığı anonslarda çocukları kimlerin yönlendirdiğini bildiklerini belirterek, "Aileler lütfen bunların içinde varsa çocuklarınızı alın. Bu çocukların geleceğini lütfen düşünün, yaptığınız bu faaliyetler size ve çevrenize zarar getiriyor" dedi.

Abdulkadir Paşa Mahallesi Şirin Bulvarı’nda toplanan çoğu çocuk bir grup, taşlarla yolu kapattı. Göstericiler daha sonra Atatürk Lisesi camlarını kırıp, nöbetci kulübesine zarar verdi. Gösterici çocuklar gelen polis ekiplerine de havai fişek, taş ve molotofla saldırdı. Bunun üzerine polis gruba basınçlı su ve gaz bombası kullararak dağıtmaya çalıştı.


Çocukların dağılmaması üzerine Nusaybin İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Koray, anons yaparak göstericileri dağılmaları konusunda uyardı. Koray, göstericilere zırhlı polis aracından şöyle seslendi:

"Lastik yakan ve taş atan çocuklara sesleniyorum. Çocuklar, atığınız taşlar bizim araçlara zarar vermez, elinizde molotof var biliyorum, hakkınızda kanuni işlem yapılıyor. Sivil araçlar zarar görüyor. Aileler lütfen bu çocukların içinde çocuklarınız varsa, çocuklarınızı alın. Bu çocukların geleceğini lütfen düşünün, yaptığınız bu faaliyetler size ve çevrenize zarar getiriyor. Yasadışı faaliyetlerde bulunduğunuz sürece burada bulunacağız ve gerekirse sizleri teker teker evlerinizden toplayacağız. Sizleri kimin yönlendirdiğini biliyoruz. 3-5 çocuksunuz lütfen evinize gidin."

Göstericilerin dağılmaması üzerine müdahale eden polis aralarında çocukların da bulunduğu 10 kişiyi gözaltına aldı. Ara sokaklara kaçan diğer göstericilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle