Gündem Haberleri

  Nusaybin'de kız kaçırma kavgası: 8 yaralı

  Mehmet Ali BULUN/NUSAYBİN (Mardin), (DHA)
  16.01.2011 - 16:30 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Nusaybin İlçesi’nde akraba iki aile arasında, evli bir kadının eşine kızıp babasının evine gitmesi ve kız kaçırma meselesi nedeniyle çıkan kavgada, 2 aileden 8 kişi yaralandı.

  İlçe merkezinde oturan ve akraba oldukleri belirtilen ’Aykut’ ile ’Karadeniz’ ailesinin fertleri arasında dün ve bugün çıkan kavgada toplam 8 kişi yaralandı. Yaklaşık 2.5 yıl önce ’Karadeniz’ ailesine mensup bir erkek ile evli bir kadının, eşine kızarak, ’Aykut’ ailesinin ferdi olan babasının evine gelmesi ile iki aile arasında dargınlık başladı. Tüm ısrar ve davetlere rağmen Karadeniz ailesinden kimsenin gelinlerini almaya gelmemesi husumete yolaçtı. ’Aykut’ ailesinden bir erkeğin de Karadeniz ailesinden bir kızı kaçırması, kavgaya neden oldu. 70 yaşındaki Bışar Akut ve 65 yaşındaki eşi Nure Aykut, evlerine giderken dün akşam saatlerinde, ’Karadeniz’ ailesinden bazı kişilerin taşlı ve sopalı saldırısı ile yaralandı. Saldırı sonrası Aykut çifti hastaneye kaldırılarak tedavi edildi. Akraba olan ’Aykut’ ile ’Karadeniz’ ailesine üye yaklaşık 50 kişi, bugün öğle saatlerinde yine kavga etti.

  Lozan Caddesi üzerinde bulunan Kızıltepe Minibüs Terminali’nde karşılaşan akraba ailelere mensup kişiler, taş ve sopalarla çatıştı. Dün ve bugün meydana gelen kavgalarda, Bışar ve Nure Aykut, Şakir, Süleyman ve Haco Karadeniz ile isimleri öğrenilemeyen 3 kişi yaralandı. Kavgaya karıştıkları gerekçesiyle 2 aileden 14 kişinin gözaltına alındığı olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı