Gündem Haberleri

  Nusaybin’de bir ayda 225 PKK’lı terörist öldürüldü

  DHA
  14.04.2016 - 11:49 | Son Güncelleme:

  MARDİN Valiliği, Nusaybin İlçesi’nde 14 Mart’ta uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan operasyonlar bir ayını doldururken, bu süre içerisinde 225 PKK’lı teröristin öldürüldüğünü, 41 güvenlik görevlisinin şehit olduğunu açıkladı.

  Nusaybin’de sokağa çıkma yasağıyla birlikte, jandarma ve polis özel harekat timlerinin ortak yürüttüğü operasyonlar, bugün itibariyle bir ayını doldurdu.

  Mardin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, bu süre içerisinde 225 PKK’lı teröristin öldürüldüğü belirtilerek, "limiz Nusaybin ilçesi merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında 14 Nisan 2016 saat 09.00 itibariyle; 225 terörist etkisiz hale getirilmiş, 156 barikat kaldırılmış, 514 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.  Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 41 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte; bin 97 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmış, operasyon bölgesindeki ailelere 515 adet gıda paketi yardımı yapılmış, 858 vatandaşımız nöbetçi eczaneden faydalanmış, 112’ye gelen bütün çağrılar karşılanmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı