Gündem Haberleri

  Nurhan’ın ölümüne kimin ihmali yol açtı

  Hakan AYTAŞ / KÖLN
  01.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Şener ve Katarzyna Göçer çiftinin iki yaşındaki kızları Nurhan Eliza, menenjit hastalığından yaşamını yitirdi. Minik Nurhan’ın ölümü ile ilgili basın açıklaması yapan Köln Sağlık Dairesi, anne ve babayı suçladı.

  Yapılan açıklamada, Nurhan’ın hastaneye geç getirildiği ve çocuğun Göçer çifti tarafından gerektiği gibi gözetim altında tutulmadığı iddia edildi. Baba Şener Göçer ise “Sabaha karşı eşim beni uyandırarak Nurhan’ın ateşi olduğunu söyledi. Amsterdamer Çocuk Hastanesi’ne götürdük. Kızımı muayene eden doktor önemli bir şeyi olmadığını, enfeksiyon kaptığını belirterek ateş düşürücü şurup yazıp eve yolladı” dedi.

  Öğleden sonra kızının tekrar ateşlendiğini söyleyen Göçer, “Vücudunda kızarıklıklar oluştuğunu gördüm. Çocuk hastanesine doğru yola çıktık. Hastaneye vardığımızda Nurhan’ın her tarafı morarmıştı. Kızım 45 dakika sonra yaşamını yitirdi” diye konuştu. Baba Göçer, kızının ölümünde doktorların ihmali bulunduğunu ileri sürdü. Göçer, “Hukuk yoluyla hakkımı arayacağım” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı