Gündem Haberleri

  Nüfus kağıdına göre 1006 yaşında

  A.A.
  29.01.2006 - 12:35 | Son Güncelleme:

  Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde sağlık karnesine yanlış doğum tarihinin girilmesi nedeniyle 1006 yaşında görünen Mustafa Çağatay Güngören'in (13), “18 yaşını geçtiği” gerekçesiyle tedavisi yapılamadı.

  Manisa'nın Alaşehir İlçe Belediyesi'nde itfaiye görevlisi olarak çalışan Metin Güngören (52), SSK'dan aldığı sağlık karnesi ile 25.03.1993 doğumlu oğlunun göz rahatsızlığı nedeniyle Alaşehir Devlet Hastanesi'ne başvurdu.
  Ancak yapılan işlemler sırasında sağlık karnesinde doğum tarihi 01.01.1000 olarak görünen Mustafa Çağatay Güngören'in “18 yaşını geçtiği” gerekçesiyle tedavisi yapılamadı.

  Çağatay'ın babası Metin Güngören, AA muhabirine, karneyi en son Manisa SSK İl Müdürlüğü'nde geçen yıl yenilettiğini, ancak yanlış girilen tarihin farkında olmadığını belirtti. Göz rahatsızlığı bulunan oğlunu, Alaşehir Devlet Hastanesi'ne götürdüğünü anlatan Metin Güngören, “İlk kayıt işlemleri sırasında oğluma bakılamayacağını söylediler. Çünkü oğlum, sağlık karnesinde 1006 yaşında görünüyormuş. Dolayısıyla oğlum 18 yaşını geçtiği için baktıramadım” dedi.

  Bugüne kadar fark etmediği sağlık karnesindeki yanlışlığı gördüğünde “gözlerine inanamadığını” belirten Güngören, hemen Manisa SSK'daki yetkililerle bağlantı kurduğunu söyledi. Yetkililerin, karneyi getirmesi halinde yanlışlığın düzeltileceğini bildirdiklerini kaydeden Güngören, Alaşehir Nüfus Müdürlüğü'ne giderek nüfus kayıt örneğini çıkarttığını ifade etti. Güngören, şunları kaydetti:

  “Şimdi Manisa'ya giderek, yanlışlığı düzeltmeye çalışacağım. Ancak benim yaşadığım bu olumsuz olay, ilçemizde yaşanan tek olay değil. Daha önce de bu tür durumların çok yaşandığını duymuş ama inanmamıştım. Şimdi kendi başıma geldi. Çaresiz gideceğim. İşten izin almak zorunda kalacağım ve saatlerce kuyrukta bekleyeceğim. Cebimden para harcayacağım. Bu arada oğlumun tedavisi de gecikecek. Bunlar bir ihmal ve dikkatsizliğin cezasını biz çekiyoruz. Lütfen görevliler işlerini yaparken daha dikkatli olsunlar.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı