Gündem Haberleri

  Norveç, İsveç ve Danimarka'da rekor trafik kazası

  A.A.
  02.01.2006 - 16:04 | Son Güncelleme:

  Norveç, İsveç ve Danimarka'da geçen yıl trafik kazalarında ölenlerin sayısının rekor düzeyde düştüğü, İrlanda'da ise arttığı bildirildi.

  İsveç Karayolları İdaresi'nin yayımladığı ilk bilgilere göre, geçen yıl trafik kazalarında 440 kişi öldü. 9 milyon nüfuslu İsveç'te önceki yıl trafik kazalarında 480 kişi ölmüştü. Danimarka Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ilk rakamlarına göre, geçen yıl trafik kazalarında ölenlerin sayısı rekor seviyede düşerek 323'e indi.

  Norveç Karayolları Güvenliği Konseyi'nden yapılan açıklamada ise 2004'te 257 olan trafik kazalarında ölenlerin sayısının geçen yıl 223'e düştüğü, bu rakamın 1955'ten bu yana en düşük rakam olduğu kaydedildi. İsveç nüfusuna göre trafik kazalarında en az insanın öldüğü Avrupa ülkesi. İsveç'in nüfusu 9, Danimarka'nın nüfusu 5.4, Norveç'in nüfusu ise 4.5 milyon.

  İRLANDA'DA ARTIŞ

  Bu üç ülkede trafik kazalarında ölenlerin sayısı rekor seviyede düşerken, İrlanda'da bu yıl trafik kazalarında ölenlerin sayısının son 4 yılda en yüksek düzeye çıktığı bildirildi. İrlanda polisinden yapılan açıklamada, geçen yıl trafik kazalarında toplam 399 kişinin öldüğü, 10 binden fazla kişinin yaralandığı, ölü sayısının son 4 yılın en yüksek rakamı olduğu belirtildi.

  İrlanda'da önceki yıl trafik kazalarında 335 kişi ölmüştü. Yetkililer ve uzmanlar, 4 milyon nüfuslu İrlanda'da trafik kazalarında ölenlerin nüfusa oranının Avrupa ortalamasından yüzde 50 daha fazla olduğunu belirtti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı