Gündem Haberleri

  Nortel Networks Netaş'tan Telecomnet eğitimi

  Hürriyet Haber
  29.10.2003 - 17:57 | Son Güncelleme:

  Nortel Networks Netaş’ın bilişim sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte başlattığı TeleComNet eğitim programı, yeni eğitim döneminde Boğaziçi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde devam ediyor.

  İletişim, bilgisayar ve ağ yapıları konularının hepsini bir arada içermesi nedeniyle alanında tek olma özelliğine sahip TeleComNet eğitim programı, bu yıl yoğun istek üzerinde Boğaziçi Üniversitesi’nin yanı sıra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) de verilecek. Ekim ayı sonunda başlayacak programın en önemli özelliği, iletişim, bilgisayar ve ağ yapıları konularında verilen derslerin ürün bağımlı olmaması. Böylece, bir ürünün kullanımdan kalkmasıyla öğrenilen bilginin yok olmaması sağlanıyor.

  Nortel Networks Netaş’ın 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte başlattığı TeleComNet eğitim programına, teknik konularda eğitim görmüş kişiler, bilişim konusunda kendisini geliştirmek isteyen iş sahipleri, firmaların bilgi işlem sorumluları, bilişim sistemlerinin satın alımından sorumlu şirket elemanları, programdaki konulardan bir kısmını bilen ancak diğer kısmını öğrenmek isteyen herkes katılabiliyor.

  30 saatlik dersten ve konusuna göre 6 ile 12 saatlik laboratuvar çalışmasından oluşan eğitim paketlerinin üç tanesi temel yetkinliğe yönelik. Dersler Türkçe anlatılmakla birlikte, kolay anlaşılması ve evrensel olması düşüncesiyle terimler İngilizce olarak yer alıyor.

  TeleComNet Programı'nın 3 temel dersi Temel Eğitim Paketi'ni oluşturuyor. Temel Eğitim Paketi derslerine katılan ve bu derslerin sınavlarını kazananlara Temel Yetkinlik Belgesi verilecek.

  Programda yer alan laboratuvar eğitimleri, Nortel Networks Netaş’ın eğitim amacı ile kurduğu tesislerde gerçekleştirilecek.

  Kaynak: www.aksiyon.com.tr


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı