Gündem Haberleri

  Noktadan bütüne tasarım yolculuğu

  Hürriyet Haber
  10.11.2009 - 15:51 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Gazetesi Reklam Grup Başkanlığı’nda Görsel Yönetmen olarak görev yapan Ebru Üstek'in "Ben..." Sergisi, 18 Kasım- 10 Aralık 2009 tarihleri arasında Hürriyet Gazetesi binasında sizleri bekliyor.

  Tasarımcının sergisi, Hürriyet Gazetesi adına reklamverenlere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalardan oluşuyor. Ebru Üstek, sergiyle ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: "Hürriyet Gazetesi adına bugüne kadar yaptığım işleri, kendi toplamım olarak görüyorum. Çünkü, herbirine mesleki bilgi ve tecrübemi olduğu kadar, kişisel bakış açımı ve öznel yaklaşımımı da kattım. Özümden, sanatımdan çok şey katarak, bir sanatçı /images/100/0x0/55ea45aef018fbb8f8753f76duyarlılığıyla hayata geçirdiğim bu çalışmalar, benim için bir iş olmanın ötesinde, birer eser niteliği taşıyorlar. Yıllar sonra dönüp baktığımda, bu projeleri ne kadar içselleştirdiğimi ve kendimden saydığımı bir kez daha gördüm ve bütün bu çalışmalara tekrar bir değer tesliminde bulunma arzusunu yoğun olarak hissettim. Bu duygu ve düşüncelerden yola çıkarak, bu çalışmaları bir çatı altında toplamayı ve sektörel başlıklara ayırarak bir sergiye dönüştürmeye karar verdim.

   

  Benim için son derece heyecan verici olan bu sergi projesinin adı;"Ben...". Buradaki noktalamanın karşılığı, her sektör için farklı bir söyleme denk düşüyor. Örneğin; "Ben Hız" Bu başlık altında; otomotiv sektörüyle ilgili Hürriyet Gazetesi bünyesinde gerçekleştirdiğimiz projeler, kolaj tekniğinden yararlandığım bir çalışma şeklinde yer alacak. Bunun gibi; "Ben Spor" (spor projeleri), "Ben Turkuaz" (seyahat projeleri) gibi, her sektör farklı bir başlık altında, özgün bir grafiksel anlatımla sergide kendine yer bulacak. Bu sergi; Hürriyet imajının da bir yansımasıdır. Hürriyet olarak, gerçekleştirdiğimiz hiçbir projeye sadece bir iş olarak yaklaşmadığımızı, kendimizden, yetenek, beceri ve emeğimizden çok şeyler kattığımızı ve bize teslim edilen her işe duyarlılıkla yaklaşarak sonuçlandırdığımızı vurgulamaktadır."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı