Gündem Haberleri

  Noel doktora ‘moral bozan’ soruşturma

  Hüseyin TÜCCAR / DHA
  14.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa’nın Mudanya ilçesindeki Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi’nde 2.5 yıldır Genel Cerrah olarak görev yapan İlker Şahin, “Silver Russel Sendromu” ile mücadele eden Zeynep Sude Kaya’yı (8), yılbaşında çene büyütme ameliyatına aldı.

  Şahin, ameliyatı başarılı geçen ancak yeni yılı kutlayamayan çocuğa moral vermek için tedaviyle ilgilenen 15 kişilik ekibiyle sürpriz yapmaya karar verdi. Annesi Aysun Kaya servislerinde hemşire olarak çalışan Zeynep Sude için hediyeler alan ekip, hastanede Noel Baba kıyafetini giyen Dr. Şahin ile birlikte Kaya’nın evine gitti. /images/100/0x0/55eac0ebf018fbb8f89486c2

  MORAL VERMEK İÇİN NOEL BABA KILIĞINA GİRDİLER / FOTO GALERİ

  O DOKTOR OLAYI ANLATTI  / WEB TV

  Hasta çocuğa ifade eziyeti

  Mesai saati dışında yapılan bu ziyarete çocuk da çok sevindi. Şahin ve ekibine 2 hafta sonra hastanede Noel Baba kıyafeti ile dolaştığı gerekçesiyle soruşturma açıldı. 16 kişinin ifadesini alan müfettişler, 6 ay boyunca yatarak burnundan beslenmesi gereken Zeynep Sude’yi de hastaneye getirtti. İfade verdikten sonra morali bozulan Zeynep Sude, İstanbul’daki Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından “Çocuk dostu hastane” seçilmişti.

  ‘Vatandaşlar şikâyet etti’

  Soruşturma açılması için talimat veren Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “Biz vatandaşların, ‘Hastanede Noel baba kıyafetiyle birisi geziyor; şikayetçiyiz’ demesi üzerine soruşturma başlattık. Bu kişinin kim olduğunu ve neden bu kıyafetle gezdiğini öğrenmek istedik” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı