Gündem Haberleri

  ’No’ yerine ’Yes’ tuşuna bastı iddiası

  Hürriyet Haber
  30.05.2008 - 00:25 | Son Güncelleme:

  Önder Sav’ın dinlendiği iddiaları 26 Mayıs’ta Vakit Gazetesi’nde Serdar Arseven ve Aslan Değirmenci imzalı "Sanki CHP Valisi" başlıklı haberin yayınlamasıyla başladı.

  Dinleme iddialarının basına yansıması üzerine Serdar Arseven köşesinde elinde görüşmeye ait bir "kayıt" olduğunu şu sözlerle açıkladı: "Dine, mukaddesata hakaret edilmesini hoş karşılamayacak zatlar da var elbette. Onlardan biri... Sağ olsun; sağlam bir "kayıt" getirdi... Görüşme kayıtlarını tarafımıza ulaştıran CHP’li dostlarımıza teşekkür edelim." Vakit, kayıtların CHP’den gönderildiğini savunurken, Yeni Şafak ve Zaman gazetelerinde dün bambaşka bir iddia yer aldı. Yeni Şafak’taki haberde şöyle denildi: "Sav ile eski Bolu Valisi Ali Berindağ’ın CHP Genel Merkezi’ndeki odasında

  görüşme yaptıkları gün, Vakit gazetesinden bir muhabirin Sav’ı cep telefonundan aradığı ve telefona cevap vermek istemeyen Önder Sav’ın telefonun ’no’ tuşu yerine yanlışlıkla ’yes’ tuşuna basıp telefonu masaya bıraktığı iddia edildi. Sav’dan ’alo’ ya da ’efendim’ şeklinde bir karşılık bekleyen muhabir, Sav’ın bir başkasıyla konuştuğunu anlayınca beklemeye başladığı ileri sürüldü. Bu arada Sav’dan görüş almak amacıyla zaten önceden sabit telefona jak aracılığıyla monteli olan teyp de kayıt yapmaya başladı." Zaman gazetesi de aynı iddiayla ilgili haber yaptı. Emniyet birimlerinin de görüşmenin Sav’ın cep telefonundan yaptığı yanlış bir işlem sonucunda hattının açık kalması sonucunda kaydedildiğini öne sürdüğü bildirildi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı