Gündem Haberleri

  Nintendo yeni oyun konsolunu kablosuz düşünüyor

  Hürriyet Haber
  14.03.2005 - 14:11 | Son Güncelleme:

  Japonya'nın dev oyun donanımı üreticilerinden Nintendo, yeni jenerasyon oyun konsolunun kablosuz İnternet oyunculuğunu destekleyeceğini ve güncel GameCube ile geri-uyumlu olacağını açıkladı.

  Yeni oyun konsolu, IBM tarafından geliştirilen "Broadway" kod isimli bir işlemciye ve ATI tarafından geliştirilen "Hollywood" isimli bir grafik işlemciye sahip olacak. Nintendo, 1980'lerin sonu ve 1990'ların başında ev için üretilen oyun konsolları piyasasının büyük bir kısmında hakimiyet sahibiydi. Fakat Sony'nin 1995 yılında PlayStation markasıyla bu piyasaya girmesi Nintendo'yu oldukça kötü bir şekilde etkilemişti.

  Microsoft, Xbox konsoluyla Nintendo ve Sony'den sonra oyun konsolu piyasasına giren üçüncü büyük şirket durumunda. Nintendo piyasasının en eskisi olmasına rağmen, şu an satış rakamları göz önünde bulundurulunca Sony ve Microsoft'tan sonra bu yarışta üçüncü sırada bulunuyor. Nintendo, Microsoft ve Sony'nin aksine GameCube oyun konsolu için herhangi bir online destek sunmamıştı. Üç şirket de yeni jenerasyon oyun konsollarının çıkış tarihiyle ilgili bir ipucu vermese de, Mayıs ayında düzenlenecek E3 oyunculuk fuarında daha fazla bilgi edinilmesi bekleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı