GeriGündem Nimet Hanım’a medyadan infaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nimet Hanım’a medyadan infaz

Nimet Hanım’a medyadan infaz
refid:3457673 ilişkili resim dosyası

Erdoğan, Malatya’daki skandalın ardından Londra’dan dönmediği için eleştirilen Devlet Bakanı Çubukçu’ya sahip çıktı. Başbakan, ‘Hemen dönse işler düzelecek mi? Medya yargısız infaz yapıyor’ iddiasında bulundu.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Malatya’daki çocuk yuvası skandalına rağmen, bir sempozyuma katılmak için bulunduğu İngiltere’den Türkiye’ye geri dönmediği için eleştirilen Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya, medyanın yargısız infaz yaptığını ileri sürdü. Erdoğan, dün İngiltere’de katıldığı bir sempozyumun sonunda bir İngiliz katılımcının, medyanın kadına yönelik psikolojik şiddetin önlenmesinde ne gibi rol oynayacağını sorması üzerine, şu değerlendirmeyi yaptı:

GEÇMİŞİN BEDELİ

Bakın benim bu işlerden sorumlu bakanım İngiltere’deyken, Türkiye’de Malatya’da bir olay ortaya çıktı. Ancak medya bu olayda doğrulara yer vermediği gibi, hakaret üstüne hakaret yağdırıyor. Benim bakanım kendi döneminin değil, geçmiş dönemin bedelini ödüyor.

DÜZELECEK Mİ

Ama yargısız infaz özellikle medya tarafından başlatılmıştır. Bundan dolayı Nimet Hanım’ı demoralize olmuş gördüm. Nimet Hanım buradan gidince iş düzelecek mi? Ha düzelecekse hemen gitsin. Benim bakanım buraya kendi alanında yapılan çalışmaları görmek, meslektaşlarıyla görüşmek için gelmiştir.’

NAKİL TALİMATI

Bu arada Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Londra’dan Türkiye’ye uçmadan önce yaptığı açıklamada, işkence gören çocukların daha fazla etkilenmemeleri için başka yuvalara nakledilmesi talimatını verdiğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle