Gündem Haberleri

  Nil Demirkazık'tan 'olay' avukat Kerinçsiz'e dava

  A.A.
  05.01.2006 - 12:31 | Son Güncelleme:

  Antikacı Nil Demirkazık, Hukukçular Birliği Derneği Yönetim Kurulu üyesi avukat Kemal Kerinçsiz hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Antikacı Nil Demirkazık, sabah saatlerinde Ankara Adliye Sarayı'na gelerek suç duyurusu dilekçesini Müracaat Savcılığı'na verdi. Demirkazık, suç duyurusu dilekçesinde, Kerinçsiz'in, yazar Orhan Pamuk'un yargılandığı davada, İstanbul'daki “Ermeni Konferansı” ile ilgili tartışma sürecinde, Fener Rum Patrikhanesi karşıtı eylemde ve gazeteci Hrant Dink ile ilgili yargı sürecinde ortaya koyduğu söz ve davranışlarıyla, “Türkler'i aşağılık kompleksi içinde kıvranan insanlar” olarak gösterdiğini savundu.

  Kerinçsiz'in, bu eylemleriyle AB'ye tam üyelik sürecindeki Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik kurumlarını zor durumda bıraktığını öne süren Demirkazık, “Hukuk, bu kişi tarafından bazı senaryoların tetikçisi yapılmak istenmektedir” dedi.

  Demirkazık, Kerinçsiz'in, yabancı düşmanlığını ve ırkçılığı halka empoze etmeye çalışarak, ülkedeki huzur, barış ve demokrasi ortamını sabote ettiğini ileri sürerek, hakkında yasal işlem yapılmasını talep etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı