Gündem Haberleri

  Nikahı kıyıldığı gün kaçırıldı

  Mehmet EZER/ANTAKYA(Hatay), (DHA)
  20.07.2009 - 12:31 | Son Güncelleme:

  Antakya’nın Akçaoba Köyü’nde düğün hazırlıkları süren 21 yaşındaki Hatice Yıldırım, 3 yıllık nişanlısı 26 yaşındaki Mustafa Yıldırım’la resmi nikahlarının kıyıldığı gün kaçırıldı.

  Düğününe 7 gün kala resmi nikah işleminin ardından ortadan kaybolan Hatice'den 8 gündür hiçbir haber alamadığını belirten damat Mustafa Yıldırım, teyzesinin çocukları M.D., R.D. ve E.D. kardeşleri suçladı.

  Damat Yıldırım şunları anlattı:
  “Eşim Hatice, ablasına düğün davetiyesi bırakmaya giderken, teyzemin çocukları bir arabaya zorla bindirip kaçırmışlar. Eşimin çığlıklarına koşanlar, olup biten her şeyi görmüşler. Durumu jandarmaya bildirdik, ancak geçen 8 günlük sürede hiçbir haber alamadık. Teyzemin oğlu M.D., daha önce Hatice’yi istetmiş. Ama Hatice onunla evlenmek istememiş. Şimdi resmi nikah kıydığımız gün eşimi kaçırdı. Hayatından endişe ediyoruz. Sağ salim eşimin bulunmasını istiyorum.”

  Aynı köyde oturan ve Hatice Yaygan’ın kaçırıldığı günden bu yana kayıp olan 3 kardeş aranırken, gelinin babası M. Ali Yaygan da, zorbaların bir an önce bulmasını ve kızınının kurtarmasını istedi. Baba Yaygan, şöyle dedi:
  “Aynı köyde oturan ve damadımın teyzesinin çocuğu olan M.D. daha önce kızımı istetti. Ancak kızım kendisini istemeyince biz vermedik. Kızım Mustafa Yıldırım’ı sevmiş. Onlar isteyince verdik. 3 yıl nişanlı kaldılar. Resmi nikahları kıyıldı. Kızım nikahtan sonra ablasına düğün davetiyesi götürürken, 3 kardeş zorla kızımı arabaya koyup kaçırmışlar. Kızımın hayatından endişe ediyorum. Çünkü kızım M.D.’yi hiç sevmiyordu.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı