Gündem Haberleri

  Nikah yüzüğü yüzünden mahkemelik oldular

  Hürriyet Haber
  20.07.2001 - 10:24 | Son Güncelleme:

  Brad Pitt ve eşi Jennifer Aniston, nikah yüzüklerini yapan İtalyan Damiani şirketini mahkemeye verdi. Çift, Pitt'in tasarladığı beyaz altın ve elmastan hazırlanan yüzüklerin kopyasının yapılmayacağı yolundaki anlaşmaya uymayan şirket aleyhine 50 milyon dolarlık dava açtı.

  Ünlü Amerikalı aktör Brad Pitt ve eşi Jennifer Aniston, evlilik yüzüklerini yapan İtalyan şirketine 50 milyon dolarlık dava açtı.

     Los Angeles kentindeki ABD Bölge Mahkemesi'ne sunulan dava dosyasında, ''Damiani International'' adlı şirketin, yeni evli çiftin yüzüklerinin hiçbir zaman kopya edilmeyeceği yolundaki anlaşmaya uymadığı belirtildi.
   
    Çiftin avukatı John H. Lavely Jr'ın mahkemeye sunduğu dava dosyasına göre, Silvia Damiani ve Damiani International, yüzükleri yeniden yapmakla kalmadı, aynı zamanda onları internet aracılığıyla  Las Vegas, Nevada ve California'nın Palm Desert bölgesindeki  dükkanlarda satışa sundu.

     Pitt, geçen yıl Temmuz ayında yapılan düğün töreni için yüzüklerin tasarımını kendi yapmıştı. Şirketin beyaz altın ve elmastan hazırladığı yüzüklerde Aniston'un yüzüğünde ''Brad 2000'', Pitt'in yüzüğünde ise ''Jen 2000'' yazıyor.

     Damiani'nin yüzükleri hiçbir zaman kopyalamayacağını kabul ettiğini öne süren çift, açtıkları davayla şirketin Hollywood'un en ünlü çiftinin ismini reklamında kullanmasını ve yüzükleri satmasını engellemeyi amaçlıyor.  İtalyan şirketinden konuya açıklama yapılmadı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı