Gündem Haberleri

  Nikâhını kıydı, düğün yapamadı

  Reşit ÇELEBİOĞLU / DHA
  03.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Komando Uzman Onbaşı Mehmet Nuri Akdemir (25) ile Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver (28) dün son yolculuklarına uğurlandı.

  Resmi nikâhla evlenen, Şeker Bayramı’nda düğünü yapılacak olan Mehmet Nuri Akdemir için memleketi Kilis’in Mısırcık Köyü’nde  tören düzenlendi. Törende, şehidin eşi Aysel Akdemir, güçlükle ayakta durdu. Niğde’de görev yapan şehidin ağabeyi Astsubay Başçavuş Mesut Akdemir, yakınlarını teselliye çalıştı. Oğlunun tabutunun başına gelen Gülşah Akdemir, “Yerine ben gideceğim, öcünü alacağım oğlum” diye ağladı. Astsubay Başçavuş Mesut Akdemir, “Ağlayıp da köpekleri sevindirmeyin” diyerek koluna girdiği annesini uzaklaştırmak istedi. Gülşah Akdemir de şehit oğluna asker selamı verip kadınların bulunduğu alana gitti. Şehit Akdemir’in cenazesi doğum yeri olan Güvenli köyünde toprağa verildi.

  ŞEHİT ONBAŞI AKDEMİR SON YOLUCULUĞUNA UĞURLANDI / FOTO GALERİ

  Türkiye’nin şehidi

  Ahmet Ünver’in cenazesi, memleketi Mersin’in Silifke ilçesinde defnedildi. Merkez Alaaddin Camisi’ndeki törende şehidin annesi Meryem Ünver, kızkardeşi /images/100/0x0/55eafdb4f018fbb8f8a3ddffFatma Soğan, nişanlısı Emsal Göçmen, Diyarbakır’da uzman çavuş olarak görev yapan ağabeyi Mehmet Ünver ve erkek kardeşi Mahmut Ünver gözyaşı döktü. Ağabey Ünver, “Vatanımız, milletimiz sağ olsun, Türk milletinin başı sağ olsun. Allah Türk askerini korusun. Askerimiz var, bir askerimiz daha var, sıkıntı yok” dedi. Şehidin babası Durmuş Ünver “Milletvekilleri bir olup bu vatanı kurtarmalı. Bu terör belasından kurtulmalıyız” derken, anne Meryem Ünver “Şehit sadece benim şehidim değil Türkiye’nin şehidi. Yeter, anneler ağlamasın” diyerek ağladı. Şehidin Emsal Göçmen’le 1 ay önce nişanlandığı, gelecek yıl nisan ayında evlenmeyi planladığı belirtildi

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı