Gündem Haberleri

  Niğde'deki "Makas" operasyonunda 18 kişi tutuklandı

  A.A
  25.02.2006 - 11:16 | Son Güncelleme:

  Niğde'de, polis ve jandarmanın ortak düzenlediği “Makas” operasyonunda, gözaltına alınan 29 kişiden 18'i tutuklandı.

  Niğde Valisi Gündüz Beder, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 21 Şubat'ta başlattığı Makas Operasyonu kapsamında gözaltına alınan 29 kişiden 18'inin tutuklandığını, 11 kişinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını söyledi.

  “İhaleye fesat karıştırmak, gasp, tehdit, tefecilik gibi suçları işlemek maksadıyla örgüt kurmak, örgütü yönetmek ve örgüte üye olmak” suçlarından gözaltına alınan 29 kişinin Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından adli makamlara çıkarıldığını kaydeden Beder, tutuklanan 18 kişinin Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulduğunu bildirdi.
  Beder, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Niğdelilerin ve bütün Türkiye'nin şunu iyi bilmesini isterim ki, Niğde huzurlu bir kenttir. Kimsenin huzuru bozmasına izin vermeyiz. Niğde bizim kentimizdir. Bundan sonra da bu tür uygulamalar devam edecektir. Yargı aşamasında tahkikat devam etmektedir. Makas Operasyonu'yla ilgili olarak kimlikleri gizli tutulan kişi veya kişiler aranmaktadır.

  Bu operasyonda görev alan Emniyet ve jandarma teşkilatına özverili çalışmalarından dolayı ilin valisi olarak teşekkür ediyorum.” 21 Şubat'ta başlayan operasyonda bugüne dek aralarında 3 kamu görevlisinin de bulunduğu 29 zanlı yakalanmış, zanlılarla birlikte çeşitli çap ve markalarda 6 adet ruhsatsız veya ruhsat kapsamı dışında taşınan tabanca, 1 adet Kalaşnikof marka otomatik silah, bu silaha ait 180 mermi ile 6 adet bilgisayar kasası, 4 adet kurusıkı tabanca, 1'i pompalı, 2 adet av tüfeği ile bu silahlara ait 220 adet kurusıkı ve normal tabanca, 1 adet kurşun geçirmez yelek, 1 adet kılıç, 9 adet kama tipi bıçak, 4 adet tarihi eser niteliği taşıyan eşya ile çok sayıda çek ve senet ele geçirilmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı