Gündem Haberleri

  Nickelodeon’dan Türkçe Web sitesi

  Hürriyet İnternet
  09.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en çok izlenen çocuk kanalı Nickelodeon, yaklaşık 1,5 yıldır yürüttüğü Türkçe yayınlarını Web sitesi ile daha da güçlendiriyor. Çocuklar ve Nickelodeon’ı ilgiyle takip eden çocuk ruhlu büyükler bundan böyle nickleodeon.com.tr’dan yayın akışı ve sevilen Nick karakterleri ile ilgili bilgi alabilecek ve de eğlenceli oyunları oynayabilecekler.

  Tamamı Türkçe içerikle hazırlanan Web sitesi artık yayında. Çocuklar ve Nickelodeon’ı ilgiyle takip eden çocuk ruhlu büyükler bundan böyle nickleodeon.com.tr’dan yayın akışı ve sevilen Nick karakterleri ile ilgili bilgi alabilecek ve de eğlenceli oyunları oynayabilecekler. Jimmy Neutron, Sponge Bob, Dora, Teenage Robot gibi çocukların sevgilisi olan karakterler birbirinden keyifli oyunlarıyla Nickelodeon.com.tr’de.

   

  Türksat Kablo TV’de 06:00 – 19:00 arası yayın yapan Nickelodeon, sabah 07:00 – 11:00 ile öğleden sonra 15:00 – 19:00 arası Türkçe dublajlı olarak izlenebiliyor. Sponge Bob, CatDog, Rugrats, Hey Arnold, Dora, Jimmy Neutron gibi ilgi gören dizilerin yer aldığı Nickelodeon kanalının yetkilisi Ayşen Türkmen kanala olan ilginin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirterek, “Türkiye’de Nickelodeon’ın izleyici kitlesi her geçen gün artıyor. İzleyicilerimiz sürekli Türkçe içerikli bir Web sitesinin yayınlanmasını talep ediyorlardı. Biz de bu taleplerini yerine getirdik ve Nickelodeon.com.tr’ı yayına soktuk. Sitemiz şimdilik ufak bir site; ancak zamanla daha da genişletecek ve yenilikler getireceğiz. Nickelodeon’ın Türk çocuklarına sürprizleri devam edecek.” dedi.

   

  Türksat Kablo TV’de bazı illerde C26 bazı illerde de S41 bandından yayın yapan Nickelodeon’ın yayın felsefesi çocuklarla iletişim kurarak onların iç dünyalarını keşfetmelerine yardımcı olmak. Nickelodeon programları, çocuklar tarafından onaylanmış, zekayı öne çıkaran, etkileşimli, şiddet içermeyen, çağdaş, saygılı, geliştirici, güldüren, farklı ve çeşit zenginliği olan programlar. 2 – 14 yaş arası hedef kitleye hitap eden Nickelodeon’ın yetişkin hayranları da azımsanamayacak kadar fazla.

   

  Nickelodeon, müzik kanalı MTV gibi uluslararası TV kanallarının sahibi olan ve dev sinema prodüksiyonlarına imza atan VIACOM-PARAMOUNT grubu tarafından geliştirildi. Kanal özgün ve yaratıcı çizgisiyle kısa zamanda bütün dünyada ilgi gördü. Bugün Nickelodeon dünyada 166 ülkede yaklaşık 300 milyon eve ulaşıyor ve 15 dilde yayın yapıyor. Kanalla ilgili 21 Web sitesi rekor düzeyde ilgi görüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı