Gündem Haberleri

  Neye uğradıklarını şaşırdılar

  Hürriyet Haber
  20.07.2017 - 12:07 | Son Güncelleme:

  Kastamonu’da yumurta büyüklüğünde yağan dolu, bir taksicinin başını yardı, bir aracın arka camını kırdı. Bursa'da da geçtiğimiz günlerde ceviz büyüklüğünde yağan dolu onlarca kuşu telef etti.

  Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde sağanak yağış yerini doluya bıraktı. Yumurta büyüklüğünde yağan dolu, ilçede paniğe neden oldu. Geçimini hayvancılık ve tarım yaparak sağlayan ilçe halkının tarım arazileri, yağan dolu nedeniyle büyük zarar gördü.

  Yağan dolu yağışından aracını kurtarmak isteyen taksici Yılmaz Odabaşı, taksisini saçağın altına çekmek isterken başına dolu isabet etti. Başı yarılan Yılmaz Odabaşı, “Bu esnada doluya yakalandı. Kendimi ne kadar doludan sakındıysam da başıma isabet etti. Başım yarıldı, ardından hastaneye kaldırmışlar. Şükür şuanda durumum iyi, Allah korudu beni” dedi.

  Ayrıca yumurta büyüklüğünde yağan dolu, bir aracında arka camının kırılmasına neden oldu. Vatandaşlar, yumurta büyüklüğünde yağan doludan korunmak için saçakların altına saklandı.

  ONLARCA KUŞ TELEF OLDU

  Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde 10 köyde etkili olan ve yarım saat süren doluda 400 bin ton sebze ve meyve zarar görürken, doluya yakalanan onlarca kuş telef oldu.

  Kumkadı köyü sakinlerinden Hüseyin Ceylan, "Dolu yağışı başladığı zaman hayvanlar sığınacak yer arıyor. Dolu o kadar şiddetli ve büyük yağdı ki kuşlar sığınacak yer bulamamış. Köyümüzde tarlada ağaçta bulunan 500 adet sığırcık kuşu doludan dolayı telef oldu. Civar köylerdeki arkadaşların söylediğine göre çevredeki köylerde da kuşlar doludan telef olmuş" dedi.

  Etiketler: bolu , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı