Gündem Haberleri

  Öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisi ölü bulundu

  AA - DHA
  11.04.2018 - 11:16 | Son Güncelleme:

  Nevşehir'in Çardak köyünde öğretim görevlisi ile yüksek lisans öğrencisi ölü olarak bulundu. Öğretim üyesi Doç. Dr. Sadettin Baştürk ve öğrencisi Kübra Nur Yılmaz arasında gönül ilişkisi olduğu, genç kızın nişanlanacağı için ayrılmak istemesi nedeniyle bu olayın meydana gelmiş olabileceği iddia edildi.

  Sabah saatlerinde belde dışındaki arazide iki kişinin cansız bedenini gören bir vatandaş, durumu jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, tabancayla vurulmuş halde bulunan cesetlerin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi, evli ve 2 çocuk babası Doç. Dr. Sadettin Baştürk ile aynı bölümde yüksek lisans öğrencisi olan Kübra Yılmaz'a ait olduğunu belirledi.

  Cenazeler savcının olay yerindeki incelemesinin ardından otopsi için Nevşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Olayın duyulmasının ardından üniversite personeli ile ölen kişilerin yakınları hastaneye gelerek yetkililerden bilgi almaya çalıştı.
  Baştürk'ün Yılmaz'ı tabancayla vurduktan sonra intihar ettiği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

  Öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisi ölü bulundu

  GÖNÜL İLİŞKİSİ İDDİASI

  Nevşehir'in Çardak köyü Bekçiyakası mevkiinde cesetleri bulunan Hacıbektaş Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sadettin Baştürk  ve bilim uzmanlığı öğrencisi Kübra Nur Yılmaz'ın Nevşehir Devlet Hastanesi morgundaki cenazeleri üzerinde yapılan otopsi tamamlandı. Nöbetçi savcı ve jandarma gözetiminde yapılan otopsi raporunun birkaç saat içinde hazır olacağı belirtildi. Ateşli silah ile vuruldukları belirlenen Baştürk ile Kübra Nur Yılmaz'ın Çardak köyüne Baştürk'ün otomobille geldikleri, olayda kullanılan tabancanın da ona ait olduğu bildirildi.

  Bu arada öğretim üyesi Doç. Dr. Sadettin Baştürk ve öğrencisi Kübra Nur Yılmaz arasında gönül ilişkisi olduğu, genç kızın nişanlanacağı için ayrılmak istemesi nedeniyle bu olayın meydana gelmiş olabileceği ileri sürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  REKTÖRDEN YAZILI AÇIKLAMA

  NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, yaptığı yazılı açıklamada, olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığını bildirdi.
  Bağlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  "Elim olay sonucu hayatını kaybeden üniversitemiz mensuplarının vefatının ardından rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ifade etmek isteriz ki üniversitemiz çağdaş ilkeler doğrultusunda evrensel eğitim kurumu anlayışıyla hareket etmektedir. Kişisel ve münferit sayılabilecek bu elim hadiselerin bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarla söz ettiren üniversitemizin kurumsal kimliğine zarar vermemesi gerektiğini altını çizmek isteriz. Bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle, vefat edenlerin aileleri başta olmak üzere tüm üniversitemiz mensuplarına başsağlığı ve sabır dileriz."

  Öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisi ölü bulundu

  Öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisi ölü bulundu
   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı