GeriGündem Nev / Bir Nev-i Alaturka
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nev / Bir Nev-i Alaturka

Nev / Bir Nev-i Alaturka
refid:15090583 ilişkili resim dosyası

Yeni nesillerin fark etmesi, bilenlerin biraz farklı dinlemesi için Nev'den, Bir Nev-i Alaturka...

Kendine has bir dinleyici kitlesine sahip NEV'in, farklı yönlerini yansıttığı, zamanla ruhumuza işleyen unutulmaz şarkıların yer aldığı "Bir Nev-i Alaturka" albümü, 16 Haziran'da Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.

Hazırlıkları iki yıl süren projede; eşsiz Türk Sanat Müziği eserlerini rock, tango, latin ve rembetika tınılarıyla yorumlayan Nev hayatımıza Zor'la girmişti ve bu albümü dinleyen herkes Nev'i sevmekten usanmayacağa benziyor.

On şarkının yer aldığı, prodüktörlüğünü Nev'in, sanat danışmanlığını Hasan Esen'in üstlendiği albümün masteringi New York'da Sterling Sound stüdyosunda Tom Coyne tarafından yapıldı.

Hüzün, coşku, efkar, neşe... Hayatımızda yer alan tüm duyguları içinde barındıran albüm iddialı ama aynı zamanda naif bir tını da taşıyor.

Klasik alaturkaya ilgiyi arttıracak farklı bir tarza sahip olan albüm sayesinde; Kemani Sarkis Efendi'nin, "Kimseye Etmem Şikayet"i, Kaptanzade Ali Rıza Efendi'nin, "Akşam Misafiri"i, "Denizde Akşam"ı, Yıldırım Gürses'in "Mazideki Aşk"ı, Dede Efendi'nin "Ey Büt-i Nev Eda"sı ile dinleyenler; geçmişin gizli kalmış hazinelerine doğru, kimi zaman hüzünlü kimi zaman coşkulu ama muhabbetin eksik olmadığı yolculuklara çıkıyorlar.

"Ben Küskünüm Feleğe", "Sevmekten Kim Usanır", "Şimdi Uzaklardasın", "Sensiz Olamam" gibi zamanla ruhumuza işlemiş, duymaktan keyif aldığımız eserleri bambaşka tatlar katarak dinlememizi sağlayan albüm, bir yandan da gençlerin kaliteli müziğe olan farkındalığını arttırıyor.

Bir Nev-i Alaturka albümünde klasik alaturkanın değerlerini en üst seviyede önemseyen, eserleri ve bestecileri araştıran, enstrüman yapımcıları ile görüşen ve bu topraklardaki her türlü rengin emeğini fark eden Nev, bu mirası güncel tınılar ile yorumluyor.

Fotoğraflarını Candaş Arın'ın çektiği albümün ilk video klibi "Mazideki Aşk" şarkısına Mahir Akyol yönetmenliğinde çekildi.

 

Nev – Bir Nev-i Alaturka

01. Nev – Sevmekten Kim Usanır
02. Nev – Mazideki Aşk
03. Nev – Denizde Akşam
04. Nev – Akşam Misafiri (Kapıldım Gidiyorum)
05. Nev – Kimseye Etmem Şikayet
06. Nev – Ben Küskünüm Feleğe
07. Nev – Sensiz Olamam
 08. Nev – Şimdi  Uzaklardasın
09. Nev – Ey Büt-i Nev Eda
10. Nev – Kimseye Etmem Şikayet (Akustik)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle