GeriGündem Netanyahu'nun küstah sözlerine Türkiye'den çok sert cevap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Netanyahu'nun küstah sözlerine Türkiye'den çok sert cevap

Netanyahu'nun küstah sözlerine Türkiye'den çok sert cevap

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan ifadeleri büyük tepki çekti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın  sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamasında "İsrail BB Netanyahu'nun CB’mız Erdoğan’ın hakikatleri haykırmasından yine çok rahatsız olmuş. Ülkesinde soruşturmalarla başı belada olan Netanyahu dikkatleri dağıtmaya çalışıyor ama nafile. İsrail’in işgal ve zulüm politikalarını hiçbir şekilde örtbas edemez, CB’mızı susturamazlar" dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: MODERN ZAMANLARIN SOĞUKKANLI KATİLİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Netanyahu modern zamanların soğukkanlı katili, binlerce masum Filistinlinin katledilişinin sorumlusudur" ifadesini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik paylaşımına Twitter'dan tepki gösterdi.

Mesajında, çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla Kudüs direnişinin sembollerinden biri haline gelen 16 yaşındaki Fevzi el-Cuneydi'nin ve tekerlekli sandalyesinde Filistin direnişine katılan ve şehit olan Fadi Abu Salah'ın fotoğraflarına yer veren Çavuşoğlu, şunları kaydetti:
"Yerde yatan insanları tekmeleyen işgalci, hemen alınmış: Plajlardaki çocukları bombalayan Netanyahu, modern zamanların soğukkanlı katili, binlerce masum Filistinlinin katledilişinin sorumlusudur. Türkiye gerçekleri ortaya çıkarmaktan asla geri durmayacak."

ÖMER ÇELİK: GERÇEKLERİ ÖRTECEĞİNİ ZANNEDİYOR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de skandal sözlere tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

İsrail’de hakkında yürütülen soruşturmalarda dolandırıcılıkla suçlanan Benyamin Netanyahu, uluslararası kamuoyunu manipüle etmeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanımıza ve ordumuza saldırarak gerçekleri örteceğini zannediyor.
Türk ordusu ve güvenlik güçlerinin PKK hedeflerine düzenlediği operasyonların Netanyahu'yu rahatsız etmesi manidardır.
Netanyahu, Cumhurbaşkanımızın insanlık adına, mazlumlar adına yaptığı uyarılarından çok rahatsız olmuş, rahatsız olmaya devam edecek.

NETANYAHU'DAN TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Twitter'dan paylaştığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almış, Türkiye'yi Kıbrıs'ta işgalci olarak niteleyerek Türk ordusunun terör operasyonlarıyla ilgili suçlayıcı ifadeler kullanmıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu (23.12.2018)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle